Новини

Страхування вантажів при транспортуванні

1Застрахувати вантажі ви можете:
1. За разовим перевезеннямстрахування одного перевезення на заявлених Вами умовах. Буде зручно тим транспортним компаніям, які використовують страхування вантажу не на постійній основі.

2. На базі генерального договорустрахування на постійній основі всіх Ваших перевезень будьяким видом транспорту по всьому світу в рамках єдиного договору страхування на заздалегідь обговорених умовах (обраних Вами параметрів при розрахунку). Страхування, як правило, відбувається шляхом відправлення повідомлення (декларації) по кожному перевезенню в Страхову компанію (дану дію ви можете виконувати зі свого особистого кабінету на сайті в інтернеті), або надання єдиного Бордеро по всіх перевезеннях за місяць. Страхування вантажу при перевезенні за генеральним договором заощадить ваш час (не потрібно заповнювати велику заяву на кожну відправку) і гроші (в генеральному договорі передбачена знижка за обсяги перевезень).

Одна з важливих особливостей даного страхового продукту: страхові суми за договором можуть бути вище фактичної (контрактної) ціни товару (у місці і в день оформлення страховки). Це особливо актуально для міжнародних контрактів доставки, в яких може бути передбачена вимога страхування на 110% від продажної ціни продукції, що перевозиться. На митниці цей момент можуть уточнити (поліс повинен надаватися в загальному пакеті супровідних документів). Для страхування вантажів потрібно обирати кваліфіковану компанію, таку як Cargo Insurance, де Вам нададуть професійну консультацію і підберуть страхування вантажу саме під Ваші вимоги.

Страхове покриття по вантажах ділиться на 3 основні групи ризиків:

1. Всі ризикице страхування вантажів від всіх ризиків унаслідок пошкодження, втрати або загибелі всього або частини застрахованого вантажу, яке включає для кожної з Страхових компаній свій список виключень (страхування за даними ризикам, як правило, відбувається за принципом: все, що не виключеновключено);

2. Ризики приватної аваріїданий вид покриття, як правило, не включає в себе ризики розкрадання, шахрайство тощо. Набір ризиків в даній категорії у кожної страхової компанії свій, але принципово вони нічим один від одного не відрізняються;

3. Ризики крахуданий вид покриття підійде більше для морських перевезень, так як основні ризики прописані саме під морські перевезення. В цілому ця програма страхування перевезень ідентична другому варіанту (вибіркові ризики приватної аварії). Ключова відмінністьв тому, що відшкодування передбачено виключно при загибелі товаруповної або часткової. За пошкодження буде виплачуватися компенсація тільки за певних обставин (зіткнення, пожежа або вибух, аварія судна).

Додатково ви можете застрахувати вантажі від наступних ризиків:

Страхування вантажів на період тимчасового зберіганнядодаткова страхова премія стягується в залежності від кількості днів зберігання застрахованого вантажу. При перевезеннях, за якими передбачені додаткові пункти перевантажень, а так само неодноразове зберігання вантажу на консолідуючому складі необхідно вказувати сумарну кількість днів зберігання у всіх пунктах.

Страхування вантажів на період вантажнорозвантажувальних робітданий ризик пов’язаний з пошкодженням, загибеллю або втратою застрахованого вантажу в період його завантаження, перевантаження, розвантаження, як з використання вантажників, так і за допомогою спеціальної техніки.

Страхування вантажів від ризику «шахрайство» – але у кожній окремій страховій компанії можуть бути свої обмеження і вимоги в частині прийняття даного ризику на страхування.

Страхування вантажів від «рефрижераторних ризиків» – це страхування вантажу, при перевезення якого потрібно дотримуватися певного температурного режиму. Даний ризик страхується тільки при перевезеннях транспортними засобами, обладнаним системами фіксації й запису даних щодо дотримання температурного режиму. У кожної страхової компанії є свої обмеження по часу зупинки рефрижератора (тимчасова франшиза), варіюється від 4 до 24 годин.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України