Стародавні примати перебиралися через океан з Південної Америки до Північної

Bethany Augliere

На території Панами були знайдені сліди старої мавпи Північної Америки. Ця інформація повідомляється в популярному виданні Nature.

Як розповіли науковці, мавпа, що нагадує нинішніх капуцинів, змогла проплисти близько 160 кілометрів, які ділять Північну Америку з Південною (так зване Центрально-Американське море), майже 21 мільйон років тому .

За словами помічника автора наукової публікації Джонатана Блоха, незрозуміло яким способом мавпи змогли перетнути океан і потрапити з африканського континенту на американський. Як виявилося, їх прийнято вважати єдиними мешканцями планети, яким вдалося подолати такий довгий шлях і опинитися в Панамі. Фахівці до цих пір не знайшли відповіді на питання, як у них це вдалося.

Може бути, мавпа просто перепливла морські простори, але важко уявити, звідки в неї стільки сил. Швидше за все, що вона пропливла на природному плоту, як її предки, створеному з гілок і листя. Залишки примата, а саме щелепа, була виявлена експертами під час проведення робіт з розширення Панамського каналу. Висічка дерев надала можливість ученим провести відкриття в раніше недоступних ділянках.

Незрозуміло досі, чому потрапивші в Панаму мавпи не продовжили міграційний шлях на північ і не зайняли весь континент. Зоологи висунули гіпотезу, що примати віддавали перевагу тропікам, які в Панамі були схожими з південноамериканськими.

Варто нагадати, минулого року, фахівці змогли підтвердити, що міграція ссавців відбулася за допомогою рослинних плотів. Недалеко від річки Амазонки знайшли скам’янілість, схожу з першими мавпами, які залишили територію Африки на цих плотах. Знайдені зуби схожі на моляри вимерлих лівійських приматів, що вперше доводить факт переміщення мавп Старого Світу в Новий.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh