Новини

Стара казка на новий лад, або як оживити Кобилячу Голову у мобільному додатку

Що ви знаєте про Кобилячу Голову? А про Спайдермена? Кого із цих персонажів ви чудово уявляєте візуально? А який із них належить до української міфології?

Як не прикро це визнавати, але незважаючи на те, що Україна має одну з найбагатших міфологій у світі, її персонажів мало знають навіть самі українці. Саме тому з’явився проєкт «Чарівний світ.UA», покликаний відроджувати, візуалізовувати та популяризувати українську міфологію на її батьківщині і за кордоном.

Перша ластівка проєкту ― мобільний додаток для дітей і підлітків «Чарівний світ.UA», який стане доступним для скачування вже наприкінці жовтня. Додаток поєднав цікаві тексти, яскраву анімацію, випробування у вигляді квізів і можливість «оживити» персонажів завдяки технології доповненої реальності.

Перед початком створення додатку автори проєкту багато консультувалися з етнографами, щоб відібрати 20 різних цікавих та яскравих міфологічних персонажів, які уособлюють різні архетипи та несуть різні меседжі.

Кобиляча Голова ― це своєрідна темна конячка української міфології, адже звідки вона з’являється, ким є і як виглядає, казки не повідомляють. Тому візуалізація образу у додатку є водночас і експериментом, і спробою додати тілесності образу.

Кобиляча Голова з’являється в українських народних казках, щоб влаштувати герою випробування. Є версія, що вона охороняє вхід у царство мертвих. Завдяки їй герої казки проходять перевірку на моральні чесноти. Кобиляча Голова страшна і може бути навіть жорстокою до тих, хто виявляє до неї неповагу. Але тому, хто гідно пройде випробування, вона дає незліченне багатство і красу. Цікаво, що для цього необхідно фактично побувати у потойбіччі ― зазирнути в одне вухо Кобилячої Голови і визирнути в інше.

Існують різні версії казки про Кобилячу Голову. У деяких вона винагороджує дідову дочку за поштиве ставлення і карає бабину дочку за зневагу. В інших просить станцювати для неї, чого, як виявляється, робити не варто. Тому Кобиляча Голова не завжди виступає у ролі справедливого судді, іноді це сила, з якою необхідно боротися хитрістю та кмітливістю.

У сучасній поп-культурі кобиляча голова є популярним інтернет-мемом, що дає можливість органічно включити древній персонаж в сучасний культурний контекст. У Чарівному світі Кобиляча Голова уособлює архетип тіні ― підсвідомих установок особистості, через які вона обирає світлу чи темну сторону.

Обирати чи ні додаток «Чарівний світ.UA» ― запитання риторичне, а поки він знаходиться у стадії створення, завітайте на сайту проекту Чарівний світ https://magicworld.com.ua

Проєкт Чарівний Світ.UA реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України