Стара казка на новий лад, або як оживити Кобилячу Голову у мобільному додатку

Що ви знаєте про Кобилячу Голову? А про Спайдермена? Кого із цих персонажів ви чудово уявляєте візуально? А який із них належить до української міфології?

Як не прикро це визнавати, але незважаючи на те, що Україна має одну з найбагатших міфологій у світі, її персонажів мало знають навіть самі українці. Саме тому з’явився проєкт «Чарівний світ.UA», покликаний відроджувати, візуалізовувати та популяризувати українську міфологію на її батьківщині і за кордоном.

Перша ластівка проєкту ― мобільний додаток для дітей і підлітків «Чарівний світ.UA», який стане доступним для скачування вже наприкінці жовтня. Додаток поєднав цікаві тексти, яскраву анімацію, випробування у вигляді квізів і можливість «оживити» персонажів завдяки технології доповненої реальності.

Перед початком створення додатку автори проєкту багато консультувалися з етнографами, щоб відібрати 20 різних цікавих та яскравих міфологічних персонажів, які уособлюють різні архетипи та несуть різні меседжі.

Кобиляча Голова ― це своєрідна темна конячка української міфології, адже звідки вона з’являється, ким є і як виглядає, казки не повідомляють. Тому візуалізація образу у додатку є водночас і експериментом, і спробою додати тілесності образу.

Кобиляча Голова з’являється в українських народних казках, щоб влаштувати герою випробування. Є версія, що вона охороняє вхід у царство мертвих. Завдяки їй герої казки проходять перевірку на моральні чесноти. Кобиляча Голова страшна і може бути навіть жорстокою до тих, хто виявляє до неї неповагу. Але тому, хто гідно пройде випробування, вона дає незліченне багатство і красу. Цікаво, що для цього необхідно фактично побувати у потойбіччі ― зазирнути в одне вухо Кобилячої Голови і визирнути в інше.

Існують різні версії казки про Кобилячу Голову. У деяких вона винагороджує дідову дочку за поштиве ставлення і карає бабину дочку за зневагу. В інших просить станцювати для неї, чого, як виявляється, робити не варто. Тому Кобиляча Голова не завжди виступає у ролі справедливого судді, іноді це сила, з якою необхідно боротися хитрістю та кмітливістю.

У сучасній поп-культурі кобиляча голова є популярним інтернет-мемом, що дає можливість органічно включити древній персонаж в сучасний культурний контекст. У Чарівному світі Кобиляча Голова уособлює архетип тіні ― підсвідомих установок особистості, через які вона обирає світлу чи темну сторону.

Обирати чи ні додаток «Чарівний світ.UA» ― запитання риторичне, а поки він знаходиться у стадії створення, завітайте на сайту проекту Чарівний світ https://magicworld.com.ua

Проєкт Чарівний Світ.UA реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh