Економіка

Стало відомо як докупити роки до страхового стажу

З 1 січня для виходу на пенсію в 60 років мінімальний стаж становить 31 рік. Що на 12 місяців більше, ніж минулого року.

Українці можуть докупити страховий стаж собі або іншим особам. Для цього потрібно укласти договір із Пенсійним фондом в Україні (ПФУ).

Про це розповідає Урядовий портал. Договір укладається в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.

Для укладення Договору можна авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис або GOV.ID. Договір підписується шляхом накладення на нього КЕП.

Добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як ті, хто працює, так і ті, хто не працює. Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, і така особа не є пенсіонером.

Періодичність та розмір сплати добровільних внесків особа визначає самостійно, виходячи з побажань та можливостей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України