Економіка

Стало відомо, куди українці витрачають ковідну тисячу

Цілком вакциновані українці можуть отримати тисячу гривень за вакцинацію. При цьому для категорії 60+ розширено перелік сфер та послуг, куди можна витратити ковідну тисячу.

Стало відомо, на що українці витрачають гроші, повідомляє Міністерство розвитку громад та території України.

На отримання ковідних грошей українці подали понад 8,9 млн заявок, оформлено 10 млн карт та витрачено 3,5 млрд грн.

Пенсіонери скористалися привілеями та почали витрачати гроші на оплату комуналки.

Функція оплати комунальних послуг за кошти “е-підтримки” діє більше тижня. І за цей період вже близько 39 мільйонів гривень було спрямовано на оплату комунальних платежів. Це чималі показники.

Українцям нагадують, що термін користування коштами від “єПідтримки” продовжено. Їх можна витратити протягом дев’яти місяців із дня зарахування електронних грошей.

В Україні дозволили комуналку сплатити за «ковідну» тисячу, яку можуть дати за повний курс вакцинації. Але зробити це можуть лише українці, яким понад 60 років.

Сплатити комуналку пенсіонери можуть онлайн через додаток банку Приват24. При оплаті комуналки система сама перевірятиме вік, тому додатково підтверджувати документами не потрібно.

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у телеграмі, термін, коли ви можете витратити 1 000 грн, теж збільшився. Вже не 4 місяці, а 9.

Щоб отримати гроші потрібно мати зелений COVID-сертифікат про вакцинацію, подати заявку на виплату, відкривши спеціальну картку в одному з банків-партнерів, у додатку “Дія” натиснути “послуги”, єПідтримка” та “Отримати допомогу”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України