Політика

Стало відомо, кого ще вирішила видати сепаратистам Україна

Українська сторона планує видати сепаратистам в рамках обміну полоненими Віктора Колоянова і Дениса Шатунова, смороду вже етаповані в Київ, повідомляє сайт Успішна варта .

У 2015 році Колоянова суд засудив до 13 років в язниці за держзраду і створення терористичної організації. Апеляційний суд скоротив термін до 12 років. Колоянов відомий як “народний мер Бердянська” і активіст бердянського Антимайдану. За версією слідства, в явились в місті у 2014 року він разом з іншими особами планував купити і використовувати зброю для організації масових заворушень, в тому числі захоплення морського порту і адміністративних будівель в Бердянську та Миколаєві в день президентських виборів.

В липні 2016 року Шатунів був засуджений до 10 років в язниці за замах на вбивство одного з активістів одеського Евромайдана Сергія Ходияка. Йому Шатунів хотів помститися за вбивство свого друга Євгена Лосинского, в якому підозрюється Ходияк. Крім вбивства Лосинского, Ходияк також звинувачується в замасі на вбивство кількох осіб, включаючи правоохоронця. Він досі на волі, а розгляд його справи фактично паралізовано.

Списки утримуваних осіб, дата і місце обміну поки тримаються в секреті обома сторонами. Імовірно, обмін громадянами між Україною і “ДНР” і “ЛНР” може відбутися 28-29 грудня в Донецькій області.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України