Проїзд і віньєтка
Транспортні засоби гуманітарної допомоги та індивідуальні мандрівники наразі звільнені від сплати мита на австрійських автомагістралях і швидкісних дорогах. Це стосується всіх типів плати, тобто віньєтки, секції та вантажівки.
Термін «перевезення гуманітарної допомоги» включає як поїздки з метою перевезення вантажів, так і подорожі з метою перевезення людей, які вважаються переміщеними особами у розумінні Постанови про переміщених осіб, Бюлетень Федерального закону II № 92/2022. До приватного транспорту належать усі автотранспортні засоби з українськими номерами.
Безкоштовний проїзд для приватних осіб обмежено до 31 грудня 2022 року, транспортування гуманітарної допомоги безкоштовно до невизначенoгo терміну. Більше інформації можна знайти тут.
Страхування українських автомобілів
Якщо у вас є грін-карта, ви можете обробляти збитки від нещасних випадків безпосередньо через страхову компанією.
Хто не має зеленої карти, повинен оформити прикордонну страховку.
Як повідомила страхова асоціація, звільнення від цього обов’язку буде обмежено до 30 червня 2022 року і не буде продовжено.
Міжнародну страхову карту («Зелена карта») можна придбати або продовжити онлайн через Офіс Зеленої карти України, за посиланням http://www.mtsbu.ua/ua/presscenter/news/168164/
Поточний страховий статус можна перевірити тут.
Як довго можна їздити автомобілем з українськими номерами в Австрії?
Наразі немає обов’язку реєструвати ці транспортні засоби в Австрії, якщо і доки цими транспортними засобами користуються переміщені особи з України з правом проживання у розумінні Постанови про переміщені особи. Транспортні засоби з українськими номерами та українською реєстрацією можуть використовуватися біженцями в Австрії протягом одного року.
Якщо ви маєте основне місце проживання в Австрії, ви можете добровільно зареєструвати транспортний засіб в Австрії, якщо хочете. Однак у цьому випадку мають бути дотримані вимоги законодавства та надані необхідні докази. Не існує правила винятку для спрощеного вступу без необхідних передумов та доказів.
З австрійською реєстрацією власник транспортного засобу також має фінансові вимоги: необхідно сплатити NoVA (стандартний податок на споживання) та страховий податок, пов’язаний з двигуном.
Додаткову інформацію про транспортні засоби як побутові речі можна знайти тут.
Як довго можна використовувати українські водійські права в Австрії?
Оскільки Україна не входить до ЄС, ці водійські права необхідно обміняти на австрійські через шість місяців після проживання. Після цього документ втрачає чинність в Австрії.
Поняття місця проживання згідно із законодавством про водійські права ґрунтується на фактичних обставинах, незалежно від форми реєстрації та незалежно від статусу за законодавством про іноземців.
Нинішні українські водійські права (приблизно з 2005 року) дуже схожі на посвідчення водія кредитної картки ЄС, а також містять приблизно ті ж класи водійських прав. Тому міжнародне посвідчення водія або переклад зазвичай не потрібні. При необхідності переклад водійських прав можна отримати в ÖAMTC. Більше інформації про переклад можна знайти тут.
Як перетворити українське водійське посвідчення на австрійське?
Для переоформлення водійського посвідчення необхідно пройти медичний огляд та практичний іспит з водіння.
Детальну інформацію щодо переоформлення водійських прав російською мовою можна знайти тут.