ЄС|NATO

США запровадять митний тариф у 70% на чавун із РФ

США з 1 квітня 2023 року запроваджують митний тариф у 70% на імпорт чавуну з Росії

Така сама ставка застосовуватиметься до іншої сталевої та феросплавної продукції, а також до брухту, повідомляє «ГМК-Центр» із посиланням на S&P Global.

У квітні 2022 року президент США підписав закон про призупинення постійних нормальних торговельних відносин Америки та РФ, що дало змогу обмежити імпорт російських металів та іншої продукції. У червні минулого року Сполучені Штати підвищили митний тариф на ввезення широкої номенклатури російської металопродукції до 35%. Чавун до цього списку не увійшов.

У 2021 році РФ була найбільшим постачальником чавуну до США з обсягом у понад 2 млн т. Проте у 2022 році цей показник впав до 637,9 тис. т, імпорт здійснювався лише із січня по травень. У травні американські покупці отримали фактично останні партії цієї продукції з Росії, замовлені до вторгнення в Україну.

Минулого року найбільшим експортером чавуну до США стала Бразилія (2,34 млн т). На другому місці – Україна (698,9 тис. т), яка у червні 2022 року відновила поставки до США через польські порти Балтійського моря.

Водночас загальний обсяг імпорту чавуну до США за підсумками 2022 року скоротився на 24% р./р., оскільки американські виробники сталі зіткнулися з дефіцитом сировини на фоні фактичного припинення постачань із РФ. Водночас металургійна компанія U.S. Steel минулого року ввела в експлуатацію новий чавуноливарний завод на своєму підприємстві Gary Works.

У лютому 2023 року США запровадили нові санкції проти Росії. Зокрема, йдеться про підвищення митних тарифів на більш ніж 100 російських металів, мінералів і хімічних продуктів, загальна сума цього експорту з РФ оцінюється у $2,8 млрд.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України