Про який недолік йдеться, чому його важливо було виправити, і який отриманий результат
Джерело: Defence Express
Американці зуміли виправити важливу проблему зенітно-ракетного комплексу Patriot, успішно інтегрувавши до його складу радіолокаційну станцію LTAMDS із сектором огляду в 360 градусів.
Успішність інтеграції вдалось перевірити в ході випробувань, котрі відбулись наприкінці жовтня 2024 року, і під час яких була знищена мішень, яка імітувала оперативно-тактичну балістичну ракету. При цьому для ураження цілі використовувались зенітні ракети типів PAC-3 MSE та CRI.
Про сам факт успішно проведеної інтеграції Patriot із РЛС LTAMDS, та результативно проведених випробувань у своїй публікації розповів портал Defense News.
Ну а в свою чергу від Defense Express у цій історії вважаємо за потрібне поставити наступні акценти. Для початку треба пояснити, про яку саме проблему йдеться у випадку із ЗРК Patriot, бо це заодно деталізує, наскільки важливим є сам факт інтеграції до складу цього комплексу радіолокаційної станції LTAMDS із круговим оглядом.
Річ у тім, що в складі Patriot стандартно використовується радіолокаційна станція типу AN/MPQ-53, котра має обмежений сектор огляду в 90 градусів, що в свою чергу знижує гнучкість використання самого ЗРК в умовах повномасштабних бойових дій.
Про те, наскільки вагомою є така проблема, можуть свідчити зокрема повідомлення про те, що однією із складових проекту FrankenSAM для ЗСУ була зокрема інтеграція пускових від “Петріота” із радянськими чи українськими РЛС.
Ну і також – що Бельгія, якій наземні системи ППО потрібні в режимі буквально “на вчора”, вирішила замість Patriot обрати перспективний ЗРК SAMP/T NG, виробництво якого має стартувати лише в 2026 році.
Мотив у бельгійців тут виявився насправді простим – купити уже наявний Patriot через означену вище проблему із РЛС AN/MPQ-53 виявилось більш затратним по ресурсам, чим замовляти SAMP/T NG, який хоча і ще не запущений у серійне виробництво, але проблем із сектором огляду РЛС не має.
Що стосується результатів згаданих вище випробувань, то уже зазначається, що командування Армія США вирішило “розглянути можливість оперативного розгортання” Patriot з РЛС LTAMDS.
Водночас, різного роду випробування цього комплексу з проведенням стрільб триватимуть ще як мінімум до грудня поточного року.