Політика

США відмовили Путіну у перемир’ї в Україні – Reuters

У грудні готувалося перемир’я. Потім – провал переговорів, Новочеркаськ, Бєлгород, зміна комскладу ЗСУ і – імовірно, схвалення американської допомоги найближчими днями.

Reuters: “Відмова була передана за підсумками спілкування посередників, повідомили три російські джерела. У 2023 році Путін надсилав Вашингтону сигнали публічно і приватно через посередників, зокрема через арабських партнерів Москви на Близькому Сході та інших, про те, що він готовий розглянути питання про припинення вогню в Україні, повідомили російські джерела.

Путін пропонував заморозити конфлікт на нинішньому рівні і не бажав поступатися будь-якою частиною української території, контрольованої Росією – це те, що дехто в Кремлі вважав найкращим шляхом до якогось миру.

“Контакти з американцями ні до чого не привели”, – повідомило Reuters високопоставлене російське джерело, знайоме з дискусіями наприкінці 2023 – початку 2024 року.

Друге російське джерело, знайоме з контактами, повідомило Reuters, що американці через посередників повідомили москві, що не обговорюватимуть можливе припинення вогню без участі України, і тому контакти закінчилися провалом.

За даними трьох російських джерел, посередники зустрілися в Туреччині наприкінці 2023 року.

Четверте дипломатичне джерело повідомило, що з ініціативи Росії через посередників мали місце неофіційні контакти між Росією і США, але вони, схоже, ні до чого не призвели.

За даними трьох російських джерел, сигнал путіна було передано до Вашингтона, де зустрілися вищі офіційні особи США, включно з радником Білого дому з національної безпеки Джейком Салліваном, директором ЦРУ Біллом Бернсом і держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Ідея полягала в тому, що Салліван поговорить із радником Путіна із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим і намітить подальші кроки, повідомило одне з російських джерел.

Але коли в січні надійшов дзвінок, Салліван сказав Ушакову, що Вашингтон готовий говорити про інші аспекти відносин, але не буде говорити про припинення вогню без України, повідомило одне з російських джерел.

Одне з російських джерел висловило розчарування Сполученими Штатами з приводу наполегливості Вашингтона в тому, що він не буде підштовхувати Україну до перемовин, враховуючи, що Сполучені Штати допомагають фінансувати війну.

“Путін сказав: “Я знав, що вони нічого не зроблять”, – повідомило інше джерело. “Вони під корінь зрізали ті контакти, на створення яких пішло два місяці”.

Інше російське джерело повідомило, що Сполучені Штати, схоже, не вірять у щирість Путіна.

“Американці не вірили, що Путін був щирий щодо припинення вогню, але він був і є – він готовий обговорювати припинення вогню. Але рівною мірою Путін також готовий битися стільки, скільки буде потрібно – і росія може боротися стільки часу, скільки буде потрібно”, – сказало російське джерело.

Кремль не бачить сенсу в подальших контактах зі США з цього питання, кажуть російські джерела, тому війна триватиме”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України