ЄС|NATO

США в Африці хоче використовувати дрон, який може літати майже тиждень

США в Африці треба новий дрон, щоб міг літати ледь не тиждень поспіль

Така вимога пов’язана передусім з виведенням американських військових з Нігеру

Джерело: Defence Express

Командування повітряних сил США у Африці (AFRICOM) нещодавно оголосило, що має намір замінити свої безпілотники MQ-9 Reaper від General Atomics – мовляв, їм треба сучасніша платформа для проведення розвідки та спостереження в регіоні.

Причому головною вимогою є високий показник тривалості перебування у повітрі такого дрона – “значно більш як три дні”, тоді як той же Reaper має значно скромніший результат – близько 30 годин, як розповідають у виданні Defence Post.

Причому потреба у новому безпілотнику – це не просто бажання отримати новіший зразок, а дійсно необхідність, продиктована ситуацією, що склалася у регіоні.

Так, після того, як США повністю вивели свої війська з Нігеру, командування повітряних сил тепер залишилося без декількох ключових баз розвідки та радіолокації на континенті.

Тепер у службі вимушені використовувати війська зі своїх баз у тій же Великій Британії. Звичайно, це накладає свої обмеження на тривалість місії, бо безпілотник банально витрачає більше часу, щоб долетіти до місця виконання завдання.

У ПС США наголошують на тому, що якщо швидко не знайти заміну дронам MQ-9 Reaper, то проблеми з розвідкою в регіоні будуть відчутні вже за рік-два роки: “У нас не буде доступу до розвідувальних та навігаційних даних”.

Разом з тим, у виданні наголошують, що згідно з інформацією від представниці Пентагону, зараз у США вкладають кошти у створення безпілотників з великою тривалістю польоту.

Дрон ULTRA, фото - U.S. Air Force
Дрон ULTRA, фото – U.S. Air Force

 

Причому оборонне відомство вже нібито протестувало один з таких дронів, що здатен безперервно перебувати у повітрі протягом семи-восьми днів.

У цьому контексті варто згадати, що у США є таємничий недорогий дрон під назвою ULTRA (Ultra Long-Endurance Tactical Reconnaissance Aircraft) надвеликої тривалості польоту, що може безперервно виконувати завдання протягом щонайменше трьох днів поспіль.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України