США різко засудили погрози спостерігачам ОБСЄ

Погрози беззбройній міжнародній місії, єдина мета якої – спостерігати і звітувати про умови на місці, неприйнятні.

Про це йдеться у тексті заяви місії США в ОБСЄ, яка розміщена на офіційному сайті Посольства США в Україні.

“Сполучені Штати відзначають з повідомленнями глибокої тривоги, що попереджувальні постріли були здійснені у той час, коли багатостороння команда військових спостерігачів ОБСЄ перебувала на пропускному пункті біля Армянська”, – йдеться у документі.

Цей інцидент підкреслює занепокоєння США безпекою місцевого населення і необхідність з боку Росії повернути свої війська на бази і припинити провокаційні дії в Криму, – підкреслюється у заяві.

Випадок із спостерігачами також підтверджує, чому неупереджений звіт щодо безпеки й умов безпеки у цьому регіоні є необхідним, – вважають представники США.

У документі наведено слова посла США при ОБСЄ Даніела Баєра.

“Росія говорить, що не знає, хто блокує вільний доступ до півострова — як країна, що підписала Віденський документ, Росія повинна публічно вимагати вільного доступу для фахівців з моніторингу”, – вважає Посол.

“Росія озвучила занепокоєння з приводу безпеки в Криму”, – сказав Баєр. “З цієї причини Росія повинна рішуче підтримувати приїзд фахівців з моніторингу на місце”.

Сполучені Штати закликали Росію – як країну-учасницю ОБСЄ і ту, що підписала Віденський документ – і всіх занепокоєних сторін, забезпечити максимальний доступ команді ОБСЄ до усіх частин України, у тому числі до Криму для того, щоб гарантувати прозору і неупереджену звітність щодо прав людей, економічної ситуації і безпеки у цьому регіоні.

США також висловили “шкоду, що мали місце насильницькі напади на журналістів за останні 24 години”.

УП

Comments

0 comments

One comment

  1. Барков

    С беспредельщиками нужно поступать их же методами. Кто заявляет что они обеспечивают порядок в Крыму, и допускает подобное, сами вне закона, со всем вытекающими последствиями

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh