ЄС|NATO

США підняли в повітря одразу 12 “невидимок” B-2

Бо тут мова може йти не стільки про бойові спроможності, як просто технічну готовність

Джерело: Defence Express

Під час завершального етапу навчань Spirit Vigilance ВПС США на авіабазі “Уайтмен” в штаті Міссурі 15 квітня 2024 року виконали зокрема “прогулянку слонів” з підйомом у повітря одразу 12 стратегічних бомбардувальників “стелс” B-2 Spirit із складу 509-го бомбардувального авіакрила. Видовище вийшло настільки ефектним, що усі ці літаки одночасно так і не помістились в один кадр.

А сама подія унікальна тим, що американські військові вперше піднімали в повітря настільки багато B-2. Особливо, якщо порівняти із тим, що на даний момент ВПС США мають в своєму розпорядженні всього 20 бомбардувальників цього типу.

Як далі підкреслюють в своїй публікації автори порталу The Drive, цифру в одразу 12 піднятих у повітря бомбардувальників B-2 Spirit можна порівняти також і з іншою величиною – за наразі недіючою угодою СНО (про скорочення стратегічних наступальних озброєнь), ВПС США саме стільки літаків цього типу можуть тримати розгорнутими як носії ядерної зброї.

Вони також пригадують, що порівняну кількість B-2 одночасно в повітря ВПС США до цього моменту підіймали в повітря аж в 2022 році, але тоді була мова про 8 бомбардувальників на одній “прогулянці слонів”. Водночас, сам факт проведення настільки масованих тренувань дозволяє американським військовим заодно пересвідчитись у поточному рівні технічної готовності флоту цих літаків.

Бо, наприклад, після інциденту за участі одного B-2 в грудні 2022 року на тій же авіабазі “Уайтмен” весь флот таких бомбардувальників наступні півроку був по суті “прикутий до землі”.

"Прогулянка слонів" за участі 12 B-2 Spirit, квітень 2024 року, фото – US Air Force
“Прогулянка слонів” за участі 12 B-2 Spirit, квітень 2024 року, фото – US Air Force

 

Нагадаємо характеристики B-2 Spirit:

  • екіпаж – 2 особи;
  • довжина фюзеляжу та розмах крила – 21,03 метри та 52,42 метри відповідно;
  • максимальна злітна маса – 152,6 тон;
  • силова установка – чотири турбореактивні двигуни F118-GE-100;
  • максимальна швидкість польоту – 1010 км/год;
  • бойовий радіус – 5300 кілометрів;
  • бойове навантаження – до 18 тон включно, зокрема 16 ракет AGM-158 JASSM.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України