ЄС|NATO

США передають Україні батальйонний комплект танків M1 Abrams

Фото з відкритих джерел

Сполучені Штати Америки передадуть Збройним силам України батальйонний комплекс танків Abrams.

Про це Джозеф Байден заявив на брифінгу у середу, 25 січня. Передає  Мілітарний.

Збройні сили України отримають від США 31 танк Abrams для захисту територій та для досягнення стратегічних цілей.

«Танки Abrams є найпотужнішими танками у світі. Вони також надзвичайно складні в експлуатації та обслуговуванні, тому ми також надаємо Україні частини та обладнання, необхідні для ефективної підтримки цих танків на полі бою», – зазначив Джозеф Байден.

На брифінгу позаду Байдена були присутні державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін.

США передають Україні батальйонний комплект танків M1 Abrams

Українські танкісти розпочнуть підготовку незабаром, ймовірно, у Німеччині з американськими інструкторами або у Польщі, яка також має танки Abrams.

«Ми починаємо навчання українських військових якомога швидше. Для того, щоб поставити ці танки на поле бою, потрібен час. Ми маємо за цей час переконатись, що українці повністю готові до своєї оборони», – сказав Байден.

Також Україна отримає вісім ремонтно-евакуаційних бронемашин M88 для обслуговування танків та понад 500 одиниць бронетехніки.

За словами Байдена, Путін думав, що Європа та США будуть слабкі в цій ситуації. Але він помилявся.

«Ми (союзники – ред.) надали понад 2 млн боєприпасів, системи ППО для того, аби дати відсіч його брутальній агресії», – пояснив президент США.

Крім цього, президент США підтвердив, що українські військові отримають два батальйони німецьких основних бойових танків Leopard 2 від держав Європи.

«Я дякую канцлеру Олафу Шольцу за його лідерство і за участь у наших колективних зусиллях щодо захисту України», – додав Байден.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України