ЄС|NATO

США не лише відкриває нові заводи з виробництва снарядів, а повертає виробництво метальних зарядів

США не лише відкриває нові заводи з виробництва снарядів, а повертає виробництво метальних зарядів та поновлює виробництво тротилу

Джерело: Defence Express

Ще у вересні 2022 року міноборони США ініціювало значне розширення виробництва боєприпасів на фоні реалій поля бою, що демонструвало відбиття Україною російської агресії. Мова йшла про доволі амбітну мету стрибнути з 14 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів на 40 тисяч до початку 2025 року.

І цей план станом на літо 2024 року вже був виконаний, а кінцева мета вже декілька разів збільшувалась і план на літо 2025 року досягти показника 100 тисяч 155-мм снарядів на місяць. На цю задачу лише у 2024 році додаткового було 3,1 млрд доларів.

Виготовлення корпусу снаряду, (фото: The New York Times)
Виготовлення корпусу снаряду, (фото: The New York Times)

 

Але тепер стало зрозуміло, куди саме пішли такі кошти та як у Пентагоні запланували масштабувати виробництво боєприпасів у 7 разів у короткостроковій перспективі. Деталі розкрив начальник логістики Сухопутних військ збройних сил США Даг Буш, про що пише Defense News.

Але перед цим з боку Defense Express нагадаємо, що станом на 2022 рік у США виробництво 155-мм снарядів здійснювалось на одному державному та невеликому приватному заводі у Скрентоні у Пенсильванії, а от їх заповнення вибухівкою відбувалось на армійському підприємстві в Айові.

Але літом 2024 року у Мескіті у Техасі був відкритий завод з виробництва боєприпасів, за створення якого відповідав General Dynamics Ordnance and Tactical Systems. Для його створення було закуплено високоавтоматизоване обладнання у Туреччині. Ще один контракт на створення заводу з виробництва снарядів був укладений з канадською IMT Defense. І вже у 2025 році у США будуть працювати чотири заводи з виробництва снарядів.

А от їх заповнення вибуховими речовинами та загалом перетворення на повноцінний снаряд буде проходити не лише в Айові, а на двох нових підприємствах General Dynamics у Кемдені в Арканзасі та Day & Zimmerman у Парсоні у Канзасі.

Але і це все не все, бо для перетворення снаряда на боєприпас необхідно додати ще метальний заряд. І як виявилось у США їх взагалі не виробляли. Цю задачу виконує підприємство Valleyfiel під Монреалем у Канаді, але воно належить General Dynamics. Але наразі не лише розширюється його потужність, а виробництво зарядів повертають до США. Вони мають відритися у Мідлтауні, Айова, за що відповідає American Ordnance, та у Кемндені, Арканзас, де буде ще одно підприємство General Dynamics.

Окрім них заряди будуть вироблятися у Вірджинії на заводі Radford Army. Це ж підприємство має виробляти тротил. Бо, як виявилось, у США його також не виробляли. До речі у 2023 році армія США витратила 1,5 млрд доларів на імпорт вибухівки, а також детонаторів та капсулів. Щодо останніх двох позицій то деталей про їх виробництво у США оголошено не було.

Готові корпуси снарядів (фото: The New York Times)
Готові корпуси снарядів (фото: The New York Times)

 

Але було згадано і про виробництво гільз, які хоч і не потрібні для 155-мм боєприпасів, бо вони мають окреме картузне заряджання, але потрібні для 120-мм танкових пострілів та 105-мм боєприпасів. Їх виробництвом зараз займається лише одне підприємство Armtec Defense Technologies у Коачелл, Каліфорнія, але до нього має приєднатися нове у Тексаркана, який знаходиться прямо на кордоні штатів Техас та Арканзас, при цьому Day & Zimmerman, що відповідає за його створення, обрало саме техаську частину міста.

Таким чином США за дійсно короткий проміжок часу створює сім додаткових підприємств, що будуть працювати у боєприпасній галузі та поновлює власне виробництво головних складових боєприпасів. І збоку Defense Express зазначимо, що абсолютна більшість нових підприємств відкривається у “республіканських” штатах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України