ЄС|NATO

США мають план допомоги Україні у різних сферах на весь 2023 рік

США мають підтверджений і надійний план фінансування необхідної Україні підтримки практично на весь 2023 рік.

Це стосується безпекової, економічної, гуманітарної та енергетичної допомоги і розбіжності між політичними силами всередині країни на це не вплинуть.

Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван Мілітарний.

Салліван, спілкуючись з пресою в понеділок, наголосив на тому, що американці здебільшого підтримують Україну, а політики, як республіканці, так і демократи, спираються на цю підтримку.

Тому, за його словами, розмови про нібито розбіжності у цьому питанні дуже недоречні.

Зокрема Салліван звернув увагу на публікацію Кондолізи Райз, відомої представниці Республіканської партії, та ексміністра оборони Сполучених Штатів Роберта М. Гейтса, який за президентства республіканця Буша очолював Пентагон, у The Washington Post.

Обидва політики виступили із закликом негайно збільшити підтримку для України.

Радник президента США з національної безпеки нагадав, що Конгрес Сполучених Штатів прийняв, а президент Джо Байден підписав закон про бюджет країни на 2023 рік із майже 45 мільярдами доларів допомоги Україні та союзникам, хоча Білий дім просив про 37 мільярдів.

“Ми просили у Конгресу 37 мільярдів доларів допомоги для України у всеохопному законопроєкті минулого року, вважаючи таку суму необхідною для фінансового року. Фактично, Конгрес підвищив цю цифру до 45 мільярдів доларів. Це гроші, які були асигновані.

Ми починаємо їх виділяти і я не бачу жодних ознак того, щоб ці гроші зменшували чи забирали. Отже, наша здатність надавати ресурси, щоб підтримати Україну (як необхідну їй безпекову допомогу, так і економічну, гуманітарну та енергетичну) є підтвердженою та непохитною упродовж всього 2023 року”, – сказав Салліван.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України