Ерік Нельсон

США хочуть переглянути Дейтонські угоди, які закінчили страшну війну 90-х років у Боснії і Герцеговині

Дейтонські угоди та заснований на Дейтоні устрій Боснії і Герцеговини потребує реформ

Про це “Голосу Америки” заявив посол Сполучених Штатів в БіГ Ерік Нельсон.

На його думку, Дейтон і конституцію БіГ потрібно реформувати, щоб створити умови для приєднання Боснії і Герцеговини до “трансатлантичної спільноти”, як того хочуть громадяни країни.

“Дейтонські угоди закінчили страшну війну 90-х років у Боснії і Герцеговині і виявилися дуже ефективними для подолання конфлікту , а також для післявоєнної реконструкції”, – зазначив Нельсон.

“Дейтон також дав Конституцію Боснії і Герцеговині. Це може розглядатися як початкова конституція. Кожна конституція повинна бути живим документом… Тому рано чи пізно кожна країна усвідомлює, що їй потрібні певні реформи. Очевидно, що конституція БіГ потребує реформ, і Дейтон, і конституцію БіГ потрібно реформувати. Чому? Тому що громадяни Боснії і Герцеговини хочуть бути частиною трансатлантичної спільноти”, – пояснює посол.

“Існує низка конституційних питань, які необхідно вирішити для того, щоб країна відповідала трансатлантичним стандартам. Багато з цих питань важко вирішити, але немає жодного, яке неможливо вирішити. …Ми потребуємо сильної волі і часу, щоб сказати, що ми нарешті рухаємося вперед”, – наголосив американський дипломат.

“Я думаю, що 25 років (час, який минув після підписання Дейтонської мирної угоди в 1995 р.) – це переломний момент, коли люди починають думати, що саме час рухатися вперед. І ця країна може рухатися вперед”, – підкреслив посол США в БіГ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh