ЄС|NATO

США хочуть переглянути Дейтонські угоди, які закінчили страшну війну 90-х років у Боснії і Герцеговині

Дейтонські угоди та заснований на Дейтоні устрій Боснії і Герцеговини потребує реформ

Про це “Голосу Америки” заявив посол Сполучених Штатів в БіГ Ерік Нельсон.

На його думку, Дейтон і конституцію БіГ потрібно реформувати, щоб створити умови для приєднання Боснії і Герцеговини до “трансатлантичної спільноти”, як того хочуть громадяни країни.

“Дейтонські угоди закінчили страшну війну 90-х років у Боснії і Герцеговині і виявилися дуже ефективними для подолання конфлікту , а також для післявоєнної реконструкції”, – зазначив Нельсон.

“Дейтон також дав Конституцію Боснії і Герцеговині. Це може розглядатися як початкова конституція. Кожна конституція повинна бути живим документом… Тому рано чи пізно кожна країна усвідомлює, що їй потрібні певні реформи. Очевидно, що конституція БіГ потребує реформ, і Дейтон, і конституцію БіГ потрібно реформувати. Чому? Тому що громадяни Боснії і Герцеговини хочуть бути частиною трансатлантичної спільноти”, – пояснює посол.

“Існує низка конституційних питань, які необхідно вирішити для того, щоб країна відповідала трансатлантичним стандартам. Багато з цих питань важко вирішити, але немає жодного, яке неможливо вирішити. …Ми потребуємо сильної волі і часу, щоб сказати, що ми нарешті рухаємося вперед”, – наголосив американський дипломат.

“Я думаю, що 25 років (час, який минув після підписання Дейтонської мирної угоди в 1995 р.) – це переломний момент, коли люди починають думати, що саме час рухатися вперед. І ця країна може рухатися вперед”, – підкреслив посол США в БіГ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.