Міністерство фінансів США підозрює австрійський Raiffeisen банк у сприянні фінансуванню агресивної війни. RBI зараз шукає рішення.
Вашингтон стає все більш рішучим і чинить тиск на останні банки, що залишилися в Європі, які все ще ведуть бізнес з російською державою. Минулого тижня високопосадовець Міністерства фінансів США Ганна Морріс побувала у Відні з цього приводу.
Морріс зустрівся з урядовцями та керівниками Raiffeisen Bank International (RBI). Як вона пояснила на зустрічі, банк ризикує бути виключеним із фінансової системи США. Як повідомляє Politico, RBI має чіткіше дистанціюватися від військової економіки Росії.
Відповідно, виняток із доларової системи став би катастрофою для Райффайзена і серйозним конфузом для європейської влади, яка не здатна належним чином накласти санкції на Росію за її агресивну війну.
Торік банківська установа через свою російську дочірню компанію RBRU отримала прибуток у розмірі 1,3 млрд. євро. У Росії у 490 філіях працювало близько 1000 співробітників. Згідно з його власними заявами, RBI різко скоротив свій бізнес у Росії після вторгнення в Україну. “З другого кварталу 2022 року обсяг кредитування в Росії скоротився на 56 відсотків”, – йшлося в повідомленні на початку року.
РБІ також доводиться боротися з проблемами в Україні: Національне агентство України із запобігання корупції (НАЗК) внесло компанію до чорного списку міжнародних «спонсорів війни».
Управитель Австрійського національного банку Роберт Хольцманн запевнив, що Raiffeisen працює над рішенням. Як він пояснює Politico, воно має відповідати двом умовам. З одного боку, це не повинно принести користь Путіну, а з іншого боку, це не повинно зашкодити основним власникам та сільським банкам Австрії. У будь-якому випадку це дуже складно.