ЄС|NATO

США для військових хочуть робити синтетичне паливо для своїх F-16

На відпрацювання технології знадобиться ще мінімум декілька років, але зате можна буде обійтись без дороговартісної доставки “звичайного” пального

Джерело: Defence Express

Пентагон уклав контракт із компанією Air Company на роботи по розробці синтетичного палива, яке в перспективі використовуватиметься для заправки винищувачів та інших бойових літаків ВПС США. Про це йдеться в публікації американського порталу Task and Purpose.

Таке паливо складатиметься із водню та вуглекислого газу, і це поєднання набуватиме форму парафіну. Для його виробництва використовуватиметься електроенергію із відновлюваних джерел, апаратура для виробництва має бути достатньо негроміздкою, щоб її можна було розгорнути “в польових умовах”.

Американські військові хочуть робити синтетичне паливо для своїх F-16, і це як мінімум цікаво

Дозаправка транспортного літака C-17 , ілюстративне фото від U.S. Northern Command

Таке синтетичне пальне американські ВПС планують використовувати лише у віддалених театрах бойових дій, де перевалка “класичного” палива на далеких відстанях може бути ускладнена.

Американських військових таких проектів зацікавив, бо вони пам’ятають про свій складний досвід, як вони тяжко доставляли авіаційне пальне для своїх військ в Іраку та Афганістані під час останніх пару десятків років.

На відпрацювання технології виробництва такого пального насправді може знадобитись ще декілька років. Проект буде поєднано із іншими проектами по “альтернативній енергетиці”, які зараз веде армія США. І очевидно, що ще якийсь час знадобиться на відпрацювання питань по адаптації авіаційних двигунів для застосування синтентичного палива.

Американські військові хочуть робити синтетичне паливо для своїх F-16, і це як мінімум цікаво

Заправка пальним винищувача F-15, ілюстративне фото від U.S. Air Force

Але незалежно від поточних перспектив, такий проект по синтетичному паливо для американських військових літаків виглядає як мінімум цікаво.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України