Війна РФ проти України

США дають новий пакет військової допомоги: бронетехніка, засоби розмінування та HARM

Це буквально безцінна допомога для ЗСУ, яка потрібна тут і зараз для продовження контрнаступу

Джерело: Defence Express

Пентагон 27 червня 2023 року оголосив, що Білий Дім виділив уже 41-ий пакет військової допомоги України вартістю 500 мільйонів доларів. Зазначається, що до цього пакету входять зокрема 30 БМП Bradley та 25 бронемашин Stryker (без деталізації по модифікації), неназвана кількість ПТРК TOW та керованих реактивних снарядів до M142 HIMARS, також неназване число ПЗРК Stinger і зенітних ракет до ЗРК Patriot.

Окрім того, США в цьому пакеті допомоги для України передають неназвану кількість артилерійських пострілів калібру 105-мм та 155-мм, протитанкових гранатометів AT-4, ПТРК Javelin та протитанкових ракет інших (не названих) типів, стрілецьку зброю та 22 мільйонів набоїв і гранат до неї.

Американські БМП Bradley в камуфляжі ЗСУ, архівне зображення з відкритих джерел
Американські БМП Bradley в камуфляжі ЗСУ, архівне зображення з відкритих джерел

 

Цікаво, що в цьому пакеті допомоги США дають також авіаційне озброєння – невідому кількість керованих авіабомб JDAM та протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM, що особливо важливо в контексті зусиль ЗСУ по “викошуванню” протиповітряної оборони рашистів.

Але можливо, найважливішими пунктами в цьому пакеті допомоги є “підривні боєприпаси та системи подолання перешкод”, іншими словами – системи розмінування, як то наприклад M58 MICLIC, або ж інше інженерне обладнання для боротьби з мінними полями рашистів.

МіГ-29 з протирадіолокаційною ракетою AGM-88 HARM, ілюстративне фото від Командування Повітряних Сил
МіГ-29 з протирадіолокаційною ракетою AGM-88 HARM, ілюстративне фото від Командування Повітряних Сил

 

Не менш значущими позиціями в цьому пакеті допомоги є також контрольно-діагностичне обладнання для ремонту і обслуговування техніки, запасні частини, генератори та інше польове обладнання, тепловізійні системи та прилади нічного бачення.

Загалом описану вище номенклатуру поставок можна охарактеризувати так – це буквально безцінна допомога для ЗСУ, яка потрібна “тут і зараз” для продовження контрнаступу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України