ЄС|NATO

США повторили помилку Афганістану, коли не створили депо для ремонту Patriot ЗСУ

Водночас Пентагон розкрив, яку кількість бронетехніки передав нашим військовим на даний момент

Джерело: Defence Express

Генеральний інспектор Пентагону опублікував звіт, в якому вказується зокрема, що США при передачі зенітно-ракетних комплексів Patriot для України створили базу лише для польового ремонту таких ЗРК. Водночас, бази для ремонту цих комплексів у випадку значних пошкоджень створено не було.

Більш того, сама передача Patriot Україні відбулась без плану довготривалої експлуатації від США, що може привести до значних проблем із обслуговуванням цих систем у майбутньому. Про це пише портал Defence One.

Позиція ЗРК Patriot, фото - US DoD
Позиція ЗРК Patriot, фото – US DoD

 

Як зазначається, Генеральний інспектор Пентагону як висновок по ситуації вказав зокрема на необхідність організувати в Європі сервісний центр, де за необхідності можна буде провести повноцінний ремонт Patriot, ну і відповідно – передбачити час та фінанси, необхідні для створення такого центру.

Підкреслюється, що “Петріоти” Україні передавались напряму із наявності Армії США, тому у випадку потреби нові поставки буде провести вкрай складно.

При цьому в звіті Генерального інспектора Пентагону є зокрема така відсилка – у свій час США не налагодили в Афганістані постійну базу для ремонту техніки, яка пошкоджувалась в боях; це приводило до зростання втрат афганської армії та в підсумку й дало падіння Афганістану в руки “Талібану”.

Водночас також підкреслюється, що Пентагон не налагодив повноцінну ремонтну базу і для обслуговування того бронемашин, який раніше був переданий для ЗСУ. Тут вказується про те, що США передали України загалом 31 танк M1 Abrams, 189 бронемашин Stryker та 186 бойових машин піхоти Bradley.

Раніше Defense Express розповідав, що морпіхи США згадують про знищення ВДК “Цезарь Куников” як привід зробити власні висновки.

США бідкаються, що повторили помилку Афганістану, коли не створили депо для ремонту Patriot ЗСУ

БМП Bradley в строю ЗСУ, осінь 2023 року, фото ілюстративне, джерело – телеграм-канал командувача ОСУВ “Таврія” Тарнавського

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України