Авторські статтіДіаспора

В Чехії вручають премії в області розвитку суспільних зв’язків з Росією

Першого листопада в Клементинумі відбулося вручення нагород лауреатам премії «Срібний Лучник» — Чехія. У церемонії взяли участь чеські політичні і культурні діячі, бізнесмени і акредитовані в країні іноземні дипломати.

Премія в області розвитку суспільних зв’язків між Росією і Чехією була створена 23 березня 2016 року. Конкурс проводиться в Чехії третій рік поспіль під патронатом Президента Чеської Республіки Мілоша Земана та Посольства Російської Федерації в Чехії.

Конкурс 2018 року був оголошений у квітні, збір заявок тривав до 10 жовтня. У цьому році для участі в конкурсі було подано 28 проектів у чотирьох номінаціях. Їх вивчили та оцінили 14 експертів. Результати таємного голосування у кожній номінації були оформлені у форматі рейтингових відомостей.

У церемонії нагородження безпосередню участь взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Чехії Олександр Зміївський і співробітник міжнародного відділу Адміністрації Президента Чеської Республіки Петро Пирунчик, який зачитавши привітання Мілоша Земана.

На церемонії також виступили почесні гості вечора — торговий представник Російської Федерації в Чеській Республіці Сергій Ступаром, в. о. керівника представництва Росспівробітництва в Чехії Андрій Кончаков, голова Опікунської ради Національної премії «Срібний Лучник» Ігор Пісарський.

У кожній з чотирьох номінацій були названі кращі проекти. Переможцями третьої премії «Срібний Лучник» – Чехія 2018 року стали:

Вища школа бізнесу МДУ імені М. в. Ломоносова – за літературний спектакль «Війна очима дітей», номінація «Історична спадщина»;

Teatro Pinocchio, a.s. – за проект «Театр «Піноккіо», номінація «Міжкультурні комунікації»;

Філіп Вогел і Петро Явурек – за проект «Навколо світу на «Жигулях», номінація «Бізнес і ділові комунікації»;

Тройська гімназія – за проект «Тройська гімназія», номінація «Освітні програми».

Посольство Росії в Чехії відзначило спеціальним почесним дипломом «Міжнародний музичний фестиваль Едуарда Направника», який святкує в цьому році 10-річний ювілей. Проект був уявлень на конкурс в номінації «Міжкультурні комунікації». Торговий представник РФ в Чехії Сергій Ступарь вручивши медаль Торгпредства учаснику номінації «Бізнес і ділові комунікації» туристичної компанії «Асиана», у зв’язку з 25-річчям фірми.

СПЕЦІАЛЬНУ НАГОРОДУ – за історичну і культурну зв’язок колективу з Чехією та у зв’язку з 90-річним ювілеєм – вручили Ансамблю пісні і танцю Російської Армії імені А. В. Александрова.

У номінації «ПЕРСОНА» за особливі заслуги в області розвитку українсько-чеських відносин, в зв’язку з 40-річчям польоту чехословацького космонавта в космос і в знак поваги за особистий внесок у зміцнення дружби між нашими народами премію «Срібний Лучник» – Чехія вручили Володимирові Ремеку.

«Серебряный Лучник» — Чехия: итоги

Володимир Ремек, перший чехословацький космонавт, колишній депутат Європарламенту, екс-посол Чехії в Росії

Церемонія нагородження пройшла під акомпанемент чудової концертної програми за участю відомих чеських і російських артистів. В Дзеркальній каплиці Клементинума виступила знана чеська вокалістка Ванда Шипова. Спеціально прилетів за нагородою соліст Ансамблю пісні і танцю Російської Армії Максим Маклаков виконав на церемонії кілька пісень з репертуару ансамблю.

Керівник представництва премії «Срібний Лучник» – Чехія Олена Сорокіна розказала, що організатори готують до випуску збірник з проектами учасників конкурсу 2016-2018 років. Наступна церемонія премії відбудеться 31 жовтня 2019 року в одному з найкрасивіших історичних будівель Праги.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.