В Чехії вручають премії в області розвитку суспільних зв’язків з Росією

Першого листопада в Клементинумі відбулося вручення нагород лауреатам премії «Срібний Лучник» — Чехія. У церемонії взяли участь чеські політичні і культурні діячі, бізнесмени і акредитовані в країні іноземні дипломати.

Премія в області розвитку суспільних зв’язків між Росією і Чехією була створена 23 березня 2016 року. Конкурс проводиться в Чехії третій рік поспіль під патронатом Президента Чеської Республіки Мілоша Земана та Посольства Російської Федерації в Чехії.

Конкурс 2018 року був оголошений у квітні, збір заявок тривав до 10 жовтня. У цьому році для участі в конкурсі було подано 28 проектів у чотирьох номінаціях. Їх вивчили та оцінили 14 експертів. Результати таємного голосування у кожній номінації були оформлені у форматі рейтингових відомостей.

У церемонії нагородження безпосередню участь взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Чехії Олександр Зміївський і співробітник міжнародного відділу Адміністрації Президента Чеської Республіки Петро Пирунчик, який зачитавши привітання Мілоша Земана.

На церемонії також виступили почесні гості вечора — торговий представник Російської Федерації в Чеській Республіці Сергій Ступаром, в. о. керівника представництва Росспівробітництва в Чехії Андрій Кончаков, голова Опікунської ради Національної премії «Срібний Лучник» Ігор Пісарський.

У кожній з чотирьох номінацій були названі кращі проекти. Переможцями третьої премії «Срібний Лучник» – Чехія 2018 року стали:

Вища школа бізнесу МДУ імені М. в. Ломоносова – за літературний спектакль «Війна очима дітей», номінація «Історична спадщина»;

Teatro Pinocchio, a.s. – за проект «Театр «Піноккіо», номінація «Міжкультурні комунікації»;

Філіп Вогел і Петро Явурек – за проект «Навколо світу на «Жигулях», номінація «Бізнес і ділові комунікації»;

Тройська гімназія – за проект «Тройська гімназія», номінація «Освітні програми».

Посольство Росії в Чехії відзначило спеціальним почесним дипломом «Міжнародний музичний фестиваль Едуарда Направника», який святкує в цьому році 10-річний ювілей. Проект був уявлень на конкурс в номінації «Міжкультурні комунікації». Торговий представник РФ в Чехії Сергій Ступарь вручивши медаль Торгпредства учаснику номінації «Бізнес і ділові комунікації» туристичної компанії «Асиана», у зв’язку з 25-річчям фірми.

СПЕЦІАЛЬНУ НАГОРОДУ – за історичну і культурну зв’язок колективу з Чехією та у зв’язку з 90-річним ювілеєм – вручили Ансамблю пісні і танцю Російської Армії імені А. В. Александрова.

У номінації «ПЕРСОНА» за особливі заслуги в області розвитку українсько-чеських відносин, в зв’язку з 40-річчям польоту чехословацького космонавта в космос і в знак поваги за особистий внесок у зміцнення дружби між нашими народами премію «Срібний Лучник» – Чехія вручили Володимирові Ремеку.

«Серебряный Лучник» — Чехия: итоги

Володимир Ремек, перший чехословацький космонавт, колишній депутат Європарламенту, екс-посол Чехії в Росії

Церемонія нагородження пройшла під акомпанемент чудової концертної програми за участю відомих чеських і російських артистів. В Дзеркальній каплиці Клементинума виступила знана чеська вокалістка Ванда Шипова. Спеціально прилетів за нагородою соліст Ансамблю пісні і танцю Російської Армії Максим Маклаков виконав на церемонії кілька пісень з репертуару ансамблю.

Керівник представництва премії «Срібний Лучник» – Чехія Олена Сорокіна розказала, що організатори готують до випуску збірник з проектами учасників конкурсу 2016-2018 років. Наступна церемонія премії відбудеться 31 жовтня 2019 року в одному з найкрасивіших історичних будівель Праги.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh