Грижею називають широкий спектр захворювань, більшість яких пов’язані з випинанням внутрішніх органів крізь стінки чи отвори черевної стінки. Цей стан призводить до болю, закрепів, сприяє розвитку запальних процесів. У разі защемлення грижі врятувати людину може тільки екстрена операція. Часто планове лікування також потребує хірургічних маніпуляцій. Тому, якщо ви знаєте про наявність грижі або підозрюєте її, варто записатися на консультацію до лікаря в клініку «Веселка». Зробити це можна за посиланням https://veselka.clinic/napriamky/dorosli-vuzki-spetsialisty/khirurh.
Різновиди гриж
Розрізняють грижу спігелієвої чи білої лінії живота, пупкову, пахову, стегнову. Різновид залежить від розташування та характеристик патології. Також подібна проблема може виникнути як ускладнення після оперативних втручань в зоні черевної порожнини.
Окремо можна виділити грижі, пов’язані з хребтом. У цьому випадку через пошкодження фіброзного кільця м’яка частина диска випадає. Чутлива ділянка травмується і піддається тиску при навантаженнях та побутових рухах, що спричиняє сильний біль.
Спорт і фізична активність
Людям, що страждають від грижі, необхідно обмежити заняття спортом, зокрема, повністю виключити силові вправи. Навантаження підвищують тиск в черевній порожнині та хребті, що збільшує ризик защемлення. Проте фізична активність в цілому лікарями рекомендується, адже причина виникнення грижі часто криється в ослабленні м’язового корсету.
При цьому категорично забороняється самостійно визначати список вправ — його має дати лікар, виходячи зі стадії розвитку патології та індивідуальних особливостей пацієнта (вік, стать, локалізація проблеми). Зазвичай показана лікувальна фізкультура, фізіотерапія під наглядом спеціаліста. Якщо самопочуття дозволяє, можна займатися ходьбою, плаванням, аквааеробікою. Проте краще проконсультуватися попередньо з лікарем.
Спортивні заняття після лікування
Якщо ви пройшли хірургічне лікування або домоглися ремісії захворювання консервативними методами, можна поступово підвищувати рівень активності. Оптимальними видами фізичної активності стануть та ж сама аквааеробіка, плавання, ходьба (скандинавська або звичайна), пілатес, йога, легка гімнастика. В індивідуальному порядку можуть бути дозволені вправи на деяких тренажерах. Більш детальні рекомендації зможе дати спеціаліст після оцінки ефективності лікування. Аби запобігти рецидиву патології, варто повністю відмовитися від глибоких присідань і випадів, стрибків, бігу, підтягувань, підняття штанги та інших важких предметів.
Таким чином, люди з грижами різного походження потребують фізичної активності для зміцнення тіла, прискорення одужання чи реабілітації після хірургічного лікування. Проте деяких обмежень стосовно занять спортом рекомендується дотримуватися все подальше життя. Такий підхід вбереже від повторного розвитку грижі, який завжди має більш тяжкі наслідки, ніж первинна патологія.