Техно

Спочатку Бразилія хотіла продати свого виробника ракет Австралії, а тепер говорить про це із Саудівською Аравією

Продовження парадоксальної ситуації, коли наче і є “вільні” потужності по виробництву зброї, але їх купувати не поспішають

Джерело: Defence Express

Якщо коротко, то Бразилія має свою оборонну компанію Avibras, що може виготовляти реактивні системи залпового вогю ASTROS II та навіть дозвукові крилаті ракети типу AV-MTC, однак замовлень на таку продукцію поки що не має.

Спочатку бразильці сподівались, що цього виробника озброєнь викупить спочатку Китай, потім відповідні сподівання покладали на Австралію, а тепер ведуть переговори взагалі із Саудівською Аравією.

Стрільби із бразильського ASTROS II, фото - Folhapress
Стрільби із бразильського ASTROS II, фото – Folhapress

 

Якщо конкретніше, то портал Janes пише про те, що бразильська Avibras Indústria Aeroespacial оголосила про факт перемовин із саудівською компанією Black Storm Military Industries, предметом є “потенційні фінансові інвестиції з метою оздоровлення”.

Конкретні деталі бразильська оборонна компанія не розголошує, посилаючись на угоду про нерозголошення, однак загалом зазначається про те, що вдале залучення інвестицій допоможе Avibras якомога швидше поновити роботу та виконати свої зобов’язання перед працівниками та кредиторами. І це всі деталі по цій історії.

В свою чергу від Defense Express вважаємо за потрібне окреслити всю передісторію, яка виглядає доволі показово. Та ж Бразилія ще у 2022 році відмовилась на будь-яких умовах постачати озброєння свого виробництва Україні, тому в підсумку закономірно, що покупці на її реактивні системи залпового вогню ASTROS II та дозвукову КР типу AV-MTC так і не знайшлись, хоча тут мова про перспективні зразки озброєння.

Пуск крилатої ракети AV-MTC з бразильської ракетної системи ASTROS II Mk6, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Пуск крилатої ракети AV-MTC з бразильської ракетної системи ASTROS II Mk6, ілюстративне зображення з відкритих джерел

 

Відтак, у червні 2024 року спочатку пішли повідомлення про те, що Бразилія хоче продати свою оборонну компанію Avibras Китаю, бо треба було хоч якось знайти гроші на зарплати 1100 працівникам цього підприємства, які уже понад рік на той момент сиділи без заробітків та роботи.

Однак по ходу справи виплив доволі очікуваний момент – США пригрозили санкціями проти Бразилії в разі продажу Avibras китайцям, бо Білий Дім не бажає допустити перетікання ракетних технологій будь-якого рівня в руки Пекіна.

На цьому тлі у бразильців й виник варіант спробувати продати свого виробника ракетного озброєння австралійцям. Однак судячи з усього, це не спрацювало тому, що Австралія й так матиме свої Tomahawk та JASSM-ER.

На цьому тлі стає особливо цікавим, який результат матимуть переговори про інвестиції між саудитами та бразильськими виробниками ракетного озброєння, і чи не стане це сумним прикладом, коли країна із важливими компетенціями в сегменті виробництва ракет просто змарнує свій потенціал.

Склад машин управління стрільбою для батареї ракетних систем ASTROS II та номенклатура реактивних снарядів до цієї системи, ілюстративна інфографіка від Avibras
Склад машин управління стрільбою для батареї ракетних систем ASTROS II та номенклатура реактивних снарядів до цієї системи, ілюстративна інфографіка від Avibras

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України