Спільне Різдвяне послання Єрархів Української Греко-Католицької Церкви в Західній Європі

Всечесніші Отці, преподобні Брати і Сестри в монашестві,

дорогі в Христі брати і сестри!

Празник Різдва Христового наповняє нас усе новою радістю і зодягає в нову силу, бо як каже коляда: Бог предвічний народився! При вифлеємських яслах ми краще як деінде розуміємо глибину Божої мудрості, що керує усім буттям.

Ангел Божий, який зійшов колись до пастирів, сходить і нині на землю і повторює нам oтe давно вже сказане слово: Бог предвічний народився! Той самий ангел Божий і сьогодні, у сумній темряві нашого часу, серед страху й огірчення проганяє з людських сердець ненависть і брехню, байдужість та зневіру і вкладає в них надію.

Той самий ангел Божий у тиху різдвяну ніч співає і сьогодні: …слава на висотах Богові і мир людям на землі… Той самий ангел Божий виразно кличе, що Бог не тільки перебуває в храмах, але перебуває всюди, де люди його призивають. Він є у стаєнці убогій, у хатині нужденній, в тюрмі й в лічниці, там, де люди голодують, воюють і мерзнуть, де правда закована, де свобідно жити не можна, де заборонено визнавати Бога.

В різдвяну ніч являється нам світло, про яке вже давно писав Ісая пророк: Народ, що у пітьмі ходить, уздрів світло велике; над тими, що живуть у смертній тіні, світло засяяло (Іс. 9,1). Попри це, чимало людей досі живе в країні пітьми; чимало людей досі страждає від міжнародних конфліктів, нещастя голоду, недуг, безробіття, руйнування навколишнього середовища. За фасадами модерних здобутків так багато задурення, брехні. І все ж, у цій темряві світить світло, можна сказати, світить багато світил: всепрощення, доброти, любови, поєднання, зрозуміння. Всюди, де тільки є люди доброї волі, там і заходить небесне сяйво того Божого світла, …що освічує кожну людину, яка приходить на цей світ… (Ів. 1,9).

Для нас, християн, що живемо вірою, світлом істинним є Христос, Син Божий. А ми є свідками світла чи, як каже Євангеліє: Ми є синами світла. Ми несемо це світло серед темряви наших днів. Мерехтить воно в наших руках наче оця вифлеємська зірка. Це світло правдиве, світло нашої віри і нашої надії.

Саме з даром світла Божого приходить до нас Церква, щоб за старинним звичаєм скласти нам різдвяні побажання. Нехай Божа Дитинка Христос – Спас наш, завітає до кожної української хати і до кожної душі, особливо до тих скорбних сердець, що терплять. Нехай радість і мир наповнять серця Ваші, а в душі нехай кріпиться надія. Особливе привітання і святочні побажання Церква дарує тим, які опинилися в зоні війни, які мусили залишити свою землю; тим, які на фронті боронять батьківщину від зазіхань диявола. Побажаймо їм наснаги аж до перемоги над темрявою, адже, Різдво Христове дарує розраду усім.

Тиха ніч, дивна ніч!

Тихий сон все сповив… 

З радістю в серці Марія не спить – 

Дивне Дитятко у яслах лежить! 

Тиха ніч, свята ніч, сповила землю, ясна зоря над вертепом засяяла, ангели пісню співають, пастирі чудові диво подивляють, волхви з дарами спішаться, небеса ликують, земля веселиться, бо народився Христос Спас із Діви чистої.

Уся вселенна віддає поклін Царю віків: небо посилає звізду, ангели приносять пісню, земля дає вертеп, пустеля – ясла, рід людський – Діву непорочну, Матір Бога нашого. Радіймо всі й веселімся, вітаймо один одного з Різдвом Христовим, пісню співаймо і торжествуймо, бо Бог предвічний народився, прийшов днесь із небес, щоб спасти люд свій весь. Він Бог всемогутній, цар неба й землі, а ім’я йому Емануїл, тобто з нами Бог. На Нього ми уповаємо, в його руки віддаємо долю нашою Народу та Церкви і кличемо: Ти єси Бог наш, а ми люди твої, Твоя частка, Твоє насліддя. На Тебе всю надію покладаємо!

Христос раждається!

Славіте Його!

Дано в Мюнхені, Лондоні, Римі, Парижі, 22 грудня 2015 р. Б.

в празник Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною.

+ ПЕТРО (Крик), Апостольський Екзарх для українців у Німеччині і Скандинавії

+ ГЛІБ (Лончина), Єпископ Єпархії Пресвятої Родини в Лондоні, Апостольський Візитатор для українців в Ірландії

+ ДІОНІСІЙ (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців в Італії та Іспанії

+ БОРИС (Ґудзяк), Єпископ Єпархії св. Володимира в Парижі, Апостольський Делеґат у Швайцарії і країнах Бенілюксу

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh