Спецслужб Чехословаччини отримували від інформаторів дані про Трампа

01.07.1987. Дональд Трамп з дружиною Іван в Петродворце. Фото: ИТАР-ТАСС/Блохін Максим/Надано Фондом ВАРП

Президентом США Дональдом Трампом цікавилися спецслужб комуністичної Чехословаччини.

Матеріал на цю тему опублікував журнал Respekt, розслідування проведено спільно з британським виданням The Guardian.

Вперше Трамп потрапив у поле зору Служби безпеки Чехословаччини (StB) після весілля з чешкою Іван Зелничковой. Папку з ім’ям Ivana створили в Готвальдскому (нині Злінському) відділенні Служби безпеки в квітні 1978 року. В наступному році справу було передано розвідки, що має мережу шпигунів в інших країнах. При цьому інформацію про Трампа продовжили збирати і в Готвальдскому відділенні.

Повідомляється, що в перші роки головним інформатором був батько Івани Мілош. Він повідомляв спецслужбам ЧССР про свої поїздки в США до дочки та зятя. Зі своєю дружиною Марією він бував за океаном кілька разів на рік.

У 80-х роках з’єднання явилися ще чотири інформатора, які спілкувалися з Іван або з кимось із родини Трампом. Службу безпеки цікавив бізнес Трампа, особисте життя та його політичні амбіції. Нібито Трамп хотів балотуватися на посаду президента ще в 1986 р., але порахував, що ще занадто молодий для цього — тоді йому був 41 рік. При цьому він був упевнений, що коли-небудь переможе на президентських виборах.

Колишній голова районного управління Служби безпеки Властіміл Данек підтвердив збір інформації про Дональда Трампа: «Ми знали, що Трамп впливовий і не раз говорив про бажання стати президентом. Інтерес до нього виявляла і наша розвідка. Подробиць розкривати не буду, так як не хочу проблем».

У матеріалі наводяться думки істориків, з яких випливає, що ніякої сенсації немає, оскільки відсутні докази умисне співпраці Дональда Трампа або його дружини з чехословацькими спецслужбами. Висловлюється припущення, що за Трампом і його дружиною міг стежити КГБ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh