Авторські статтіДіаспора

Спецслужб Чехословаччини отримували від інформаторів дані про Трампа

01.07.1987. Дональд Трамп з дружиною Іван в Петродворце. Фото: ИТАР-ТАСС/Блохін Максим/Надано Фондом ВАРП

Президентом США Дональдом Трампом цікавилися спецслужб комуністичної Чехословаччини.

Матеріал на цю тему опублікував журнал Respekt, розслідування проведено спільно з британським виданням The Guardian.

Вперше Трамп потрапив у поле зору Служби безпеки Чехословаччини (StB) після весілля з чешкою Іван Зелничковой. Папку з ім’ям Ivana створили в Готвальдскому (нині Злінському) відділенні Служби безпеки в квітні 1978 року. В наступному році справу було передано розвідки, що має мережу шпигунів в інших країнах. При цьому інформацію про Трампа продовжили збирати і в Готвальдскому відділенні.

Повідомляється, що в перші роки головним інформатором був батько Івани Мілош. Він повідомляв спецслужбам ЧССР про свої поїздки в США до дочки та зятя. Зі своєю дружиною Марією він бував за океаном кілька разів на рік.

У 80-х роках з’єднання явилися ще чотири інформатора, які спілкувалися з Іван або з кимось із родини Трампом. Службу безпеки цікавив бізнес Трампа, особисте життя та його політичні амбіції. Нібито Трамп хотів балотуватися на посаду президента ще в 1986 р., але порахував, що ще занадто молодий для цього — тоді йому був 41 рік. При цьому він був упевнений, що коли-небудь переможе на президентських виборах.

Колишній голова районного управління Служби безпеки Властіміл Данек підтвердив збір інформації про Дональда Трампа: «Ми знали, що Трамп впливовий і не раз говорив про бажання стати президентом. Інтерес до нього виявляла і наша розвідка. Подробиць розкривати не буду, так як не хочу проблем».

У матеріалі наводяться думки істориків, з яких випливає, що ніякої сенсації немає, оскільки відсутні докази умисне співпраці Дональда Трампа або його дружини з чехословацькими спецслужбами. Висловлюється припущення, що за Трампом і його дружиною міг стежити КГБ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.