Свою назву — «жіноче щастя» — спатифіллум отримав завдяки одній давній легенді. За повір’ям, це рослина з ніжними білими квітами має чарівну силу. Самотнім жінкам спатифіллум допомагав знайти свою любов, а тим, хто мріяв про дітей — дарував радість материнства. Але, щоб квітка розкрила свої магічні властивості сповна, потрібно знати про тонкощі догляду за нею.
Спатифіллум — теплолюбна рослина, але у нього є температурні межі. Для того щоб він відчував себе комфортно, температура повітря навколо має бути від 18 до 30 градусів тепла, бажано уникати протягів і частіше влаштовувати йому водні процедури.
У рослини немає товстих стебел, і листя росте прямо з грунту. Коли спатифіллум починає цвісти, з’являється маленький бутон на довгій ніжці, який перетворюється на красиву білу квітку.
Полив і освітлення
Спатифіллум любить вологу, тому його потрібно часто поливати, не забуваючи обприскувати або протирати вологою губкою його листочки. Воду для поливу краще відстоювати не менше 10–12 годин. Не бажано допускати пересушування землі — якщо спатифіллуму бракує вологи, його листя в’яне і опускається, а потім жовтіє і опадає. До того ж важливо дотримуватися балансу, щоб не залити квітку, інакше коріння може загнивати. Перша ознака того, що квітку «залили» — поява чорноти на листках.
Зрозуміти, що квітку пора полити, просто — доторкнутися до землі. Якщо верхній шар субстрату вже сухий — час настав.
Спатифіллум потребує м’якого, розсіяного світла — від прямих сонячних променів його треба оберігати, щоб не обпекти листя. А от у разі недостатнього освітлення квітка або буде цвісти мало, або не буде цвісти взагалі.
Добриво
Підгодовувати рослину потрібно один раз на два тижні в період її росту, з березня по вересень. Узимку, коли квітка знаходиться в стані спокою, підгодівлю можна проводити один раз на три-чотири тижні. Для цього можна використовувати мінеральні та органічні добрива.
Як пересаджувати і розмножувати
Пересаджувати треба «жіноче щастя» навесні, зважаючи на те, як квітка розростається. Проте горщик не варто вибирати дуже просторий, він повинен бути майже за розміром. Земля для спатифіллуму повинна бути поживною, але легкою. Її можна як купити в спеціальному магазині, так і приготувати самостійно. Для цього потрібно взяти дві частини дернового ґрунту та по одній частині торф’яної, листової і перегнійної землі і піску. Також можна підсипати в ґрунт трохи цегляної крихти
і деревного вугілля.
Після пересадки спатифіллум не потрібно сильно удобрювати, та й поливати варто з обережністю, краще почати це робити через три-чотири дні після пересадки. А от обприскувати можна, до того ж краще два рази на день — це допоможе квітці впоратися зі стресом.
Розмножується спатифіллум просто — діленням куща або укоріненням верхівкових живців. Процедуру краще проводити навесні, іноді можна влітку. Насінням теж можна розмножувати спатифіллум, але це складніша і витратніша за часом процедура. Схожість у насіння невисока, сіяти його потрібно після збирання відразу в ґрунт з піску і торфу, накривати зверху склом або плівкою і уважно стежити за тим, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим.
Якщо квітці добре і комфортно, період її цвітіння триває кілька місяців. У цей час потрібно стежити за рослиною, точніше, за її старими суцвіттями. Якщо на них з’явилися коричневі плями, їх краще зрізати — це дасть силу для нових суцвіть.
Чим хворіє спатифіллум
Рослину може турбувати павутинний кліщ або тля. Якщо виникла така проблема, листя спатифіллуму потрібно буде протирати мильним розчином з додаванням нікотин-сульфату. Щоб розчин не потрапив на ґрунт, перед обробкою його потрібно буде накрити плівкою. Перед тим як змити препарат з листя, плівку знову застелити. А щоб не боротися зі шкідниками, просто треба регулярно мити або протирати губкою листя рослини.
Якщо спатифіллум пожовтів — це може бути пов’язано з неправильним поливом або недостатньою вологістю повітря. Якщо листя стало чорніти — значить, відмирає коренева система рослини через те, що квітку дуже заливали водою або ж часто обприскували рослину в холодному приміщенні. Також чорнота може свідчити про нестачу підживлення або ж занадто багато удобрювали квітку.
Кінчики листя сохнуть? Значить, повітря в приміщенні дуже сухе або занадто холодне (якщо це зима). Якщо правильно доглядати за спатифіллумом, він буде довго радувати своїм зовнішнім виглядом. І навіть якщо не вірити в його чарівні властивості приваблювати жіноче щастя в будинок, плюс у нього, безсумнівно, є: ніжна на вигляд квітка чудово очищує повітря в домі.