Нова місія SpaceX досліджує космічні полюси та стан здоров’я астронавтів
Компанія SpaceX успішно відправила в космос приватну екіпажну місію Fram2, що стартувала 31 березня о 21:46 за східним часом з використанням ракети Falcon 9.
Місія охоплює перше унікальне дослідження полярних регіонів
Fram2 – це перший пілотований політ, що забезпечить дослідження полярних зон нашої планети з висоти 430 км. Екіпаж вестиме спостереження за допомогою панорамного купола. Капсула Crew Dragon здатна подолати відстань між Північним і Південним полюсами за майже 46 хвилин. Очікується, що тривалість місії буде від трьох до п’яти днів, протягом яких буде зібрано значну кількість відеозаписів.
SpaceX вже поділилася першими космічними фотографіями полярних зон Землі. Члени екіпажу спостерігають світлові явища, подібні до полярних сяйв, такі як STEVE. Вони також виконуватимуть 22 досліди, що стануть важливими для майбутніх тривалих космічних подорожей.
Наукові дослідження та технологічний прорив
Екіпаж вперше в історії зробить рентгенівські знімки людини в космосі, досліджуючи методи збереження кісткової і м’язової маси, а також вивчатиме життєво важливі процеси і гормональне здоров’я жінок.
NASA називає запуск Fram2 важливим кроком до розуміння впливу космосу на людину.
До складу екіпажу входить Чун Ван, китайсько-норвезький криптовалютний інвестор, командир Яннике Міккельсен, котра знімає фільми у важкодоступних умовах, пілот Рабеа Рогге, фахівець з робототехніки, та лікар Ерік Філіпс, досвідчений полярник.