Техно

Space Adventure більше не планує політ Crew Dragon

Space Adventures запланували місію Crew Dragon, яка літатиме вище, ніж МКС, і без професійних астронавтів на борту — концепція, схожа на місію Inspiration4 у вересні

 

Space Adventures відмовилася від планів відправити космічних туристів на висотний політ Crew Dragon, але не виключає перегляду концепції місії в майбутньому.

Про це повдіомляє Голос українською, посилаючись на компанію SpaceX

У лютому 2020 року Space Adventures оголосила, що підписала контракт із SpaceX на місію Crew Dragon, яка не потрапить на Міжнародну космічну станцію. Натомість космічний корабель з чотирма клієнтами на борту піде на орбіту вдвічі вище, ніж МКС, залишившись там п’ять днів, перш ніж повернутися.

На момент оголошення Space Adventures планували здійснити місію з кінця 2021 року до середини 2022 року. Однак компанія надала кілька оновлень про статус цієї місії після оголошення, зокрема, хто підписався на політ і коли розпочнеться місія.

Том Шеллі, президент Space Adventures, розповів агентству Франс-Пресс під час нещодавнього візиту до Москви, що його компанія більше не буде виконувати місію.

«Зрештою, наше бронювання у SpaceX закінчиkjся, і це не та місія, яку ми збираємося виконувати в найближчому майбутньому», – сказав він.

Речник компанії Стейсі Тірн підтвердила SpaceNews, що компанія відмовилася від планів щодо місії.

«Місія була продана для великої кількості наших потенційних клієнтів, але в кінцевому підсумку поєднання ціни, часу та досвіду було неправильним на той момент, і наш контракт із SpaceX закінчився», — сказала вона. «Ми сподіваємося переглянути пропозицію в майбутньому».

Починаючи з 2001 року Space Adventures доставили на МКС ряд приватних астронавтів, скориставшись перевагами відкритих місць, які були доступні в місіях «Союз». Останній раз Space Adventures доставляла туди клієнта в 2009 році, оскільки крісла на «Союзі» використовувалися виключно для ротації екіпажу.

Однак у травні компанія оголосила, що придбала спеціальний рейс «Союзу» до станції. Космічний корабель «Союз МС-20» запуститься 8 грудня на борту японського мільярдера Юсаку Маедзава та його помічника з виробництва Йозо Хірано, а також професійного астронавта Олександра Місуркіна. Космічний корабель проведе на станції 12 днів, перш ніж повернутися додому на цьому космічному кораблі.

Маезава та Хірано навчалися в Росії для польоту, і Роскосмос, і Космічні пригоди заявили, що місія залишається за розкладом. Space Adventures також планує другу місію на МКС, яка включатиме вихід у відкритий космос для одного з приватних астронавтів. Замовників для цієї місії, яка запланована не раніше 2023 року, компанія не оголосила.

Як виявилося, багато аспектів оригінального польоту Crew Dragon Space Adventures були здійснені місією Inspiration4 у вересні. Ця місія відправилася не на МКС, а на більшу висоту, у її випадку близько 585 кілометрів. Як і у випадку з пропозицією Space Adventures, в місії Inspiration4 були чотири приватних астронавта без приватного астронавта на борту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України