Економіка

Банки Кригистану через санкції припиняють працювати з російськими картками Мир

Санкції США сильно мішають росіянам. Так, банки Киргизстану припинять працювати з картками російської платіжної системи “Мир”.

З 5 квітня 2024 року такі карти перестануть зчитувати банкомати та POS-термінали.

З 30 березня прийом платежів у системі “Мир” припинила Вірменія. Винятком стала інфраструктура банку “ВТБ Вірменія” – “дочки” російського ВТБ.

Більшість банків у Казахстані також відмовилися від обслуговування російських карток “Мир”. Частково продовжують працювати з ними лише “ВТБ банк” та “Берек банк”.

У Таджикистані також лише два банки продовжують приймати карти “Світ”.

Російські пропагандисти обурені і називають зрадою дії союзників із СНД.

Російський Z-військор Юрій Котенок у своєму каналі в Telegram не приховав свого обурення у відповідь на заяву влади Киргизстану, яка напередодні в середу заблокувала російську платіжну систему. Раніше той самий захід прийняла Вірменія.

Котенок підкреслив, що як Вірменія, так і Киргизстан є членами Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), організації, організованої Росією, що робить їхні дії ще більш зрадливими в очах пропагандистів. Він також зазначив, що Казахстан, хоч і є членом ЄАЕС, діє не менш жорстко стосовно Росії, дотримуючись політики санкцій, що накладається США.

“Подібні дії ніяк не можуть вважатися союзницькими ні з економічної, ні з політичної точки зору”, – заявив він, додавши, що гучні заяви про створення “єдиного економічного простору” в рамках ЄАЕС виявилися порожніми словами.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України