Духовне

Сорок років тому був обраний Папа Іван Павло ІІ

Сорок років тому, 16 жовтня 1978 року, Наступником святого Петра був обраний перший слов’янин – кардинал із Кракова Кароль Войтила

«Найдорожчі браття й сестри, нас ще переповнює біль з приводу смерті нашого улюбленого Папи Івана Павла І. Й ось високодостойні кардинали покликали нового єпископа Риму. Покликали його з далекої країни… далекої, але завжди дуже близької в сопричасті віри й християнської традиції. Я боявся приймати це призначення, але прийняв його в дусі слухняності Господеві нашому Ісусові Христові та в повноті довіри до Його Матері, Пресвятої Богородиці», – такими були перші слова Папи Івана Павла ІІ, з якими він звернувся з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані до вірних, які на площі перед базилікою очікували на оголошення результатів голосування на конклаві, після того, як ввечері, 16 жовтня 1978 р., з комину над Сикстинською каплицею Апостольського палацу пішов білий дим.

Вірний свідок Євангелія

Після несподіваної смерті Папи Івана Павла ІІ, Конклав кардиналів обрав його наступником Краківського Архиєпископа Кароля Войтилу, першого слов’янина на Петровому престолі. Папа, що «прибув здалека», протягом понад чвертьстолітнього понтифікату здобув серця багатьох поколінь. Він перевів Церкву в третє тисячоліття, очоливши її в дуже непростий та мінливий історичний період.

Відкритий на екуменічний та міжрелігійний діалог, Іван Павло ІІ виступав на захист миру та гідності людської особи. Його ініціативі належать, зокрема, Всесвітні дні молоді. Він відіграв одну з вирішальних ролей в падінні комунізму та відвідав кожен куточок світу, несучи Добру Новину спасіння. І хоч 13 травня 1981 року на площі Святого Петра став жертвою замаху, ніщо не змогло похитнути його віру та мужність, що спонукали його, також і під час тривалої хвороби, залишатися вірним свідком Євангелія.

Його наступник Папа Венедикт XVI 1 травня 2011 року проголосив Івана Павла ІІ блаженним, а 27 квітня 2014 року Святіший Отець Франциск проголосив його святим Католицької Церкви разом з Папою Іваном ХХІІІ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.