Автоновини

Сонячний автомобіль Sunswift 7 встановив світовий рекорд, проїхавши 1000 км на одній зарядці

Електромобіль Sunswift 7 на сонячних батареях, розроблений студентами Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї (UNSW) в Австралії, потрапив до Книги рекордів Гіннеса, проїхавши 1000 км (620 миль) на одній зарядці менш ніж за 12 годин. Це відповідало середній швидкості майже 85 км/год та забезпечило команді Sunswift Racing рекорд «Найшвидшого електромобіля».

Sunswift 7 є останнім у лінійці успішних автомобілів UNSW на сонячних батареях з моменту випуску першого автомобіля в 1996 році. Останній автомобіль UNSW на сонячній енергії важить лише 500 кг (1100 фунтів), що приблизно в чотири рази менше, ніж Tesla.

Солнечный автомобиль Sunswift 7, установил мировой рекорд, проехав 1000 км на одной зарядке

Автомобіль може похвалитися вражаючою аеродинамікою, неймовірно низьким опором коченню та використанням «розумних» матеріалів. Це підтримується високою продуктивністю з точки зору перетворення енергії від сонячних елементів в батарею, ефективністю двигунів і всього приводного ланцюга.

Команда витратила два роки на створення Sunswift 7 з метою занесення в Книгу рекордів Гіннеса найшвидшого електромобіля на сонячній енергії, що подолав відстань понад 1000 км. Рекорд був встановлений на випробувальному треку Highway Circuit в Австралійському центрі автомобільних досліджень (AARC) в Уенслідейлі, Вікторія. Sunswift 7 подолав 240 кіл на одному заряді сонячної батареї, побивши рекорд.

Солнечный автомобиль Sunswift 7, установил мировой рекорд, проехав 1000 км на одной зарядке

Рекорд не обійшовся без драми: команді потрібно було подолати проблему з керуванням акумулятором та проколоту шину, щоб завершити подорож. Зміна водія також відбувалася кожні кілька годин, при цьому автомобіль подолав шлях у 1000 км за рекордний час 11 години 52,08 хвилини.

«Під час цього рекорду споживання енергії становило лише 3,8 кВтг/100 км, тоді як навіть найефективніші електромобілі на дорогах сьогодні досягають рейтингу лише 15 кВтг/100 км, а середній показник становить близько 20 кВтг/100 км», – сказав керівник групи, професор Річард. Хопкінс.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України