Сонячні панелі: особливості та переваги використання

Зовсім нещодавно використання сонячної батареї здавалося неможливим. Але реальність така, що сьогодні кожен бажаючий має можливість придбати цей пристрій. Особливо актуальним він є серед дачників, які не завжди мають змогу користуватися електрикою від центрального постачання.

Сонячні батареї активно використовуються в промислових масштабах, адже електростанції сучасного типу здатні отримувати кількість електроенергії, необхідної для роботи приладів. Важливим є відсутність шкоди для екології при задіяні сонячних батарей. Тому системи активно використовуються в розвинутих країнах Європи.

Особливості користування

Якщо ви теж вирішили встановити сонячні панелі, зверніться у компанію «Соленсі», яка спеціалізується на впровадженні енергоефективних рішень. Спеціалісти спроектують та розрахують систему, яка найліпшим чином допоможе використовувати прилади. При цьому з’явиться можливість не тільки економити, але і заробляти кошти. Для цього треба встановити «зелений тариф». Це спеціальні фінансові умови, що дозволяють приватним домогосподарствам і підприємствам ставати учасниками національного Енергоринку. При цьому виникає можливість не тільки споживати, але і продавати вироблену електростанціями електрику в електромережу загального користування.

Принцип роботи

Сонячна батарея працює завдяки фотоелектричним ефектам — здатності перетворювати ультрафіолетові промені в електричний струм. Найбільш ефективним з усіх відомих напівпровідників є кремній. З нього і виготовляють верхній шар пластини.

Робота конструкції починається з того, що на фотоелементи потрапляє сонячне світло. Кремнієві пластини нагріваються і починають вивільнятися електрони. Вони захоплюються атомами нижньої пластини, після чого направляються по провідникам до акумуляторів і знову повертаються наверх.

Сонячна батарея складається з наступних пристроїв:

  1. Корпуса панелі. Використовується для скріплення конструкції.
  2. Кремнієвих фотоелементів. Перетворюють промені сонця в струм. Підключаються паралельно-послідовним методом. Це сприяє отриманню найбільшої потужності і напруги в електромережі.
  3. Акумуляторів. Вони накопичують електричний струм. Основна батарея відразу постачає будинок електроенергією, а резервна — накопичує ресурс і включається при зниженні напруги.
  4. Додаткових пристроїв. Контролери стежать за рівнем заряду акумулятора, а діоди захищають від перегріву.

Такий простий склад системи на ділі демонструє відмінні показники. В результаті пристрій може протягом всього року забезпечувати будинок чи підприємство достатньою кількістю електроенергії.

Переваги використання

Звісно, в країнах, де недостатньо денного світла протягом року, недоцільно використовувати сонячні батареї. Але в Україні — країні родючих ланів — це більш ніж раціонально. Вчені навіть вважають, що за електростанціями, працюючими від сонця, — майбутнє.

Сонячні батареї мають такі переваги, як:

  1. Безпечність з точки зору екології. Пристрій не виділяє шкідливі речовини, не створює вібрації і шум.
  2. Безкоштовне і доступне джерело енергії. Сонячне світло — це природній ресурс, який доступний кожному.
  3. Різноманітність видів станцій. Можна встановлювати як на даху будинку, так і у вигляді незалежної електростанції. Іноді використовують і інші методи. Наука не стоїть на місці. Технології розвиваються, а конструкції удосконалюються.
  4. Довговічність. Батареї зношуються повільно. Термін служби — 25 років і більше.

Сонячним панелям не потрібне паливо, що дає можливість не залежати ні від цін на нього, ні від проблем з транспортуванням. Батареї не потребують складного обслуговування. Досить періодично очищувати поверхню від листя, снігу або сміття, щоб сонячне проміння максимально потрапляло на фотоелементи.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh