Зовсім нещодавно використання сонячної батареї здавалося неможливим. Але реальність така, що сьогодні кожен бажаючий має можливість придбати цей пристрій. Особливо актуальним він є серед дачників, які не завжди мають змогу користуватися електрикою від центрального постачання.
Сонячні батареї активно використовуються в промислових масштабах, адже електростанції сучасного типу здатні отримувати кількість електроенергії, необхідної для роботи приладів. Важливим є відсутність шкоди для екології при задіяні сонячних батарей. Тому системи активно використовуються в розвинутих країнах Європи.
Особливості користування
Якщо ви теж вирішили встановити сонячні панелі, зверніться у компанію «Соленсі», яка спеціалізується на впровадженні енергоефективних рішень. Спеціалісти спроектують та розрахують систему, яка найліпшим чином допоможе використовувати прилади. При цьому з’явиться можливість не тільки економити, але і заробляти кошти. Для цього треба встановити «зелений тариф». Це спеціальні фінансові умови, що дозволяють приватним домогосподарствам і підприємствам ставати учасниками національного Енергоринку. При цьому виникає можливість не тільки споживати, але і продавати вироблену електростанціями електрику в електромережу загального користування.
Принцип роботи
Сонячна батарея працює завдяки фотоелектричним ефектам — здатності перетворювати ультрафіолетові промені в електричний струм. Найбільш ефективним з усіх відомих напівпровідників є кремній. З нього і виготовляють верхній шар пластини.
Робота конструкції починається з того, що на фотоелементи потрапляє сонячне світло. Кремнієві пластини нагріваються і починають вивільнятися електрони. Вони захоплюються атомами нижньої пластини, після чого направляються по провідникам до акумуляторів і знову повертаються наверх.
Сонячна батарея складається з наступних пристроїв:
- Корпуса панелі. Використовується для скріплення конструкції.
- Кремнієвих фотоелементів. Перетворюють промені сонця в струм. Підключаються паралельно-послідовним методом. Це сприяє отриманню найбільшої потужності і напруги в електромережі.
- Акумуляторів. Вони накопичують електричний струм. Основна батарея відразу постачає будинок електроенергією, а резервна — накопичує ресурс і включається при зниженні напруги.
- Додаткових пристроїв. Контролери стежать за рівнем заряду акумулятора, а діоди захищають від перегріву.
Такий простий склад системи на ділі демонструє відмінні показники. В результаті пристрій може протягом всього року забезпечувати будинок чи підприємство достатньою кількістю електроенергії.
Переваги використання
Звісно, в країнах, де недостатньо денного світла протягом року, недоцільно використовувати сонячні батареї. Але в Україні — країні родючих ланів — це більш ніж раціонально. Вчені навіть вважають, що за електростанціями, працюючими від сонця, — майбутнє.
Сонячні батареї мають такі переваги, як:
- Безпечність з точки зору екології. Пристрій не виділяє шкідливі речовини, не створює вібрації і шум.
- Безкоштовне і доступне джерело енергії. Сонячне світло — це природній ресурс, який доступний кожному.
- Різноманітність видів станцій. Можна встановлювати як на даху будинку, так і у вигляді незалежної електростанції. Іноді використовують і інші методи. Наука не стоїть на місці. Технології розвиваються, а конструкції удосконалюються.
- Довговічність. Батареї зношуються повільно. Термін служби — 25 років і більше.
Сонячним панелям не потрібне паливо, що дає можливість не залежати ні від цін на нього, ні від проблем з транспортуванням. Батареї не потребують складного обслуговування. Досить періодично очищувати поверхню від листя, снігу або сміття, щоб сонячне проміння максимально потрапляло на фотоелементи.