Новини з Австрії

Сьогодні у Відні відбудеться 25-й гей-прайд

Сьогодні, в суботу, в 25-й раз на Ringstraße у Відні відбудеться прайд-парад. Він вважається кульмінацією Віденського прайду, найбільшого ЛГБТІК-заходу в Австрії, який завершується в неділю

В період з 7 по 20 червня проводилися різні заходи, покликані забезпечити більш широке визнання і зміцнення прав лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, інтерсексуалів і квір (ЛГБТІК). Організатори очікують до 150 000 учасників.

Цього року захід буде проходити як чисто пішохідна і велосипедна демонстрація. «Під час кризи, такої як ця, наша життєрадісність і міцна єдність стають все більш важливими факторами для відстоювання поваги і рівних прав для всіх», – вважає Катаріна Качоровський-Штробль, організатор Віденського прайду. На суботу прогнозується сильна спека. Тому організатор настійно рекомендує пити достатньо води, надіти головний убір і користуватися сонцезахисним кремом. На Rathausplatz і на Рингу буде кілька громадських питних фонтанчиків для пиття і поповнення пляшок.

Прайд-парад розпочався о 14:00 перед Ратушній площею

У зворотному напрямку учасники крокували  по Рінгштрассе навколо центру Відня. Фінальний мітинг пройде о 17:00 на площі Ратхаусплац. Він почнеться з хвилини мовчання в пам’ять про людей, які померли від ВІЛ / СНІДу та стали жертвами насильницьких злочинів через свою сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність. Федеральний президент Олександр Ван дер Беллен висловить свою підтримку в своєму відеозверненні до присутніх. Том Нойвірт, більш відомий як Кончіта Вурст, буде, серед інших, забезпечувати святкову атмосферу на мітингу.

До речі, в цьому році не тільки 25-річчя проведення Віденського параду, але і 50-річчя декриміналізації гомосексуалізму в Австрії.

Всім жителям міста доведеться рахуватися з перекриттям руху і затримками на Рингу з 11:30 до 20:00.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України