Авторські статті

Сьогодні знову рішення по Україні починають прийматися в Москві, а, отже, державність в небезпеці, – експерт

Незважаючи на те, що Голодомор був визнаний геноцидом, ще нерідко можна почути від українців думка, що це просто сталінська модернізація відбувалася за рахунок села, тому що іншого джерела ресурсів для модернізації не було. Про це у своєму блозі пише політичний експерт Валерій Пекар.

Він зазначає, обидва твердження є правдою одночасно. Дійсно, модернізація потрібна для сталінських планів світового панування, а зробити її можна було тільки за рахунок села. Але ніщо не заважало Сталіну вирішити дві проблеми за один раз. Україна давно заважала сталіністам, вони прекрасно розуміли, що неоднорідність слов’янського населення імперії є загрозою її існуванню, що окрему ідентичність українців завжди буде породжувати прагнення до незалежності. Підірвати село і русифікувати місто – два інструменту до знищення фундаменту української нації, і обидва були застосовані.

Валерій Пекар додає, сильна незалежна Україна – запорука того, що подібне не повториться ніколи. Голодомор не був би можливий без знищення української державності. Українська РСР у тієї годину вже була українською державою не більше, ніж «південні губернії Російської імперії. Рішення приймалися в Москві. І поки рішення по Україні ухвалюються в Москві, українці не будуть у безпеці. Весь корпус західних історичних досліджень про Голодомор свідчить про визначальну роль держави у цій жахливій історії. Тому механічне повторення слів «ніколи знову» не допоможе. Допоможе вихід на Майдани українських міст з попередженням, щоб влада не робила дурниць.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України