Авторські статті

Сьогодні – всесвітній день китів. Вони живуть в усіх океанах і є найбільшими тваринами на Землі

В Антарктиці українські полярники не просто спостерігають за цими велетнями, а й активно їх вивчають

Комплексна програма досліджень китоподібних була започаткована вченими НАНЦ 2018 року. Вона має кілька основних напрямів.

Про це повідомили у Національний антарктичний науковий центр 

Кожен кит має унікальні особливості, за якими його можна відрізнити.

кити на Землі
кити на Землі

Наприклад, у горбанів це хвостовий плавець. Малюнок на ньому, як відбиток пальців у людини, — неповторний. Вчені роблять ідентифікаційні фото, упорядковують їх у каталоги та порівнюють каталоги з різних регіонів, зокрема за допомогою глобальної бази даних “Happywhale”. Наразі наші науковці ідентифікували понад 1000 китів. Такі дані допомагають вченим різних країн досліджувати міграції цих ссавців та контакти між ними.

Відбір зразків шкіри та жиру

кити на Землі
кити на Землі

Для цього наші біологи використовують арбалет зі спеціальними стрілами та наконечниками, які не проникають глибоко під шкіру тварин. Це один з найпоширеніших у світі методів відбору таких зразків, що не шкодить тваринам. Водночас ця “біопсія” може багато розповісти про китів та їхні популяції. Українські вчені вже відібрали сотні зразків, які тепер досліджують в лабораторіях.

Вивчення за допомогою дронів

кити на Землі
кити на Землі

Такий метод дозволяє досить точно визначати розмір тварини, зробити висновки про її вік та вгодованість. Це дає змогу не тільки краще розуміти стан популяцій китів, але й оцінити якість кормової бази певного року, адже в Антарктику деякі види припливають саме для живлення.

Акустичні дослідження

кити на Землі
кити на Землі

Наші вчені проводять як пасивний акустичний моніторинг китів, так і цілеспрямовано записують їхні вокалізації. Це дозволяє встановити видовий склад китів, які перебувають в районі станції в різні сезони, а також створити акустичні каталоги з детальними описами їхніх окремих звуків. Для багатьох видів ще немає докладного опису всіх типів їхніх звуків.

До речі, а вам цікаво було б дізнатися більше про китів, які живуть в Антарктиці? Пишіть в коментарях👇

Фото: Вадим Ткаченко, Оксана Савенко

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України