Право

Сьогодні – Всесвітній день боротьби із торгівлею людьми

У світі досі існує поняття работоргівлі та трудової експлуатації, працює чорний ринок торгівлі людськими органами, гострою залишається проблема залучення жінок до надання послуг у сфері сексуальної індустрії та сурогатного материнства, тощо. Особливо актуальною ця загроза стала зараз, коли через війну тисячі українців стали вимушено переміщеними особами.

Поліцейські Львівщини застерігають: жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, незалежно від віку та статі. Будьте обачні та обережні! Шукаючи роботу за кордоном, співпрацюйте лише з офіційними організаціями-посередниками. Тримайте постійний контакт із своїми рідними, не віддавайте документи та мобільні телефони третім особам, а також зберігайте при собі копії документів.

Якщо ви виїжджаєте за кордон як біженець/біженка, заздалегідь шукайте інформацію про центри допомоги українцям, зробіть фото- чи сканкопії своїх документів та документів дитини, зареєструйтеся в українському посольстві або консульстві.

Якщо ви або ваші близькі потрапили до рук торгівців людьми, звертайтеся по допомогу за номерами «гарячих ліній»:

  • 527 – гаряча лінія з протидії експлуатації.
  • 0 800 500 202 або 112 або 102 – поліція.
  • 1547 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми.
  • 116 123 або 0 800 500 335 – гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
  • 0 800 213 103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.

Не мовчіть, якщо бачите чи відчуваєте загрозу! Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя!

Відділ комунікації поліції Львівської області

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України