«Сьогодні в школу йти не потрібно» – якщо раніше дитина чула ці слова лише у своїх мріях, то тепер це дійсність, хоч і не така яскрава та радісна, як того б хотілось. Перехід на дистанційне навчання є сучасною реальністю, тож про те, як воно проходить https://www.atschool.com.ua/yak-prohodit-navchannya/ та як взяти від нього максимум ми сьогодні й поговоримо. Атмосферна школа пропонує вам свій топ-5 порад, як ефективно організувати навчальний процес вдома.
1. Вимкніть «інформаційний шум»
Проблема поганого сприйняття та засвоєння інформації дитиною може полягати у відсутності в неї навичок концентрації уваги. Що може цьому заважати:
- увімкнений телевізор чи радіо;
- розмови людей між собою чи телефоном;
- гучна музика.
Якщо ви хочете, щоб дитина мала змогу нормально навчатись, зробіть все, аби вона отримала таку можливість. Сьогодні, коли багато сімей змушені виїхати зі свого дому, знаходяться в обмежених умовах і проживають в одній кімнаті цілими сім’ями, зробити це дуже складно, але треба адаптуватись. Підлаштуйте свій розпорядок дня під учня, з’ясуйте, коли йому особливо потрібна тиша, купіть якісні шумопоглинаючі навушники-накладки.
2. Організуйте «робочий куточок»
Дитина повинна мати матеріали, які їй необхідні для занять, у зручному доступі та в одному місці, щоб постійно їх не шукати. Якщо немає можливості виділити окрему кімнату, то нехай це буде куточок, де повз учня ніхто не буде ходити й відвертати увагу. Там повинно бути гарне освітлення (хоч природне, хоч штучне), зручний стілець, просторий столик. Погодьтесь, організувати це все можна майже у будь-яких умовах.
3. Налаштуйте режим дня
Перша проблема, з якою стикаються батьки при переведенні дітей на дистанційну форму навчання, це порушення режиму дня. Через те, що необхідності рано вставати на уроки немає, можна легко проґавити момент, коли дитина почне пізно лягати та прокидатись. Тому організуйте правильний режим дня і, найголовніше, дотримуйтесь його самі.
4. Організуйте перерви
У побудові структури навчального процесу батьки відіграють не меншу роль, ніж учителі. Якщо у класичній школі дзвінок сигналізував дітям про початок та кінець уроку, то при дистанційному навчанні роль дзвіночка дуже часто доведеться виконувати саме вам. Це попередить прокрастинацію та марне гаяння часу учнями.
Наша порада – робити не просто перерви по декілька хвилин, під час яких дитина буде сидіти у телефоні та збивати власний робочий ритм, а заповнити їх чимось змістовним:
- обід чи перекус;
- прогулянка;
- фізкультхвилинка;
- прохання про якусь допомогу.
Краще нехай учень починає займатись своїми справами лише тоді, коли повністю закінчить заняття і зробить домашнє завдання.
5. Мотивація
Мотивує учнів похвала. Найбільш приємні слова завжди лунають від батьків. Тож відмічайте старанність дітей, особливо коли бачите, що вони дуже багато та плідно працювали протягом дня. Хваліть їх, наприклад:
- «Мені подобається, що останнім часом ти добре працюєш»;
- «Я взагалі не допомагав тобі, ти дуже вправно знайшов та засвоїв всі матеріали самостійно, як ти це зробив?»;
- «Мені дуже сподобався незвичний хід твоїх думок у цьому завданні»;
- «Робота зроблена дуже старанно, без єдиної помилки».
Звичайно, кожна така похвала повинна супроводжуватися позитивним сигналом: дозволити трішки більше посидіти в телефоні, купити щось смачне чи просто обійняти та приголубити. Це проста, але така дієва методика, яку багато батьків, на жаль, не використовує або робить це недостатньо часто.
Дистанційна освіта вдома не має недоліків, якщо підходити до неї зважено та підготовлено, як і до будь-якої іншої справи. Допоможіть дитині адаптуватись, налагодити внутрішню концентрацію та самодисципліну, і ви здивуєтесь, які результати вона продемонструє у навчанні вже найближчим часом.