Війна рф проти України

Сьогодні сили ППО підбили перший борт стратегічної авіації РФ Ту-22M3

Як повідомляють моніторингові канали, сьогодні українським засобам ППО вдалося збити борт стратегічної авіації росії Ту-22M3 – вперше від початку повномасштабного вторгнення :

Рашисти використовують стратегічні бомбардувальники Ту-22M3 для терористичного бомбардування українських міст: вони можуть виступати носіями ракет типу Х-22/Х-32.

Ту-22М3

Українці вже неодноразово “діставали” місця дислокації бомбардувальників за допомогою БПЛА

Зокрема, у серпні 2023 року невідомий безпілотник атакував російські бомбардувальники Ту-22М3, які здійснюють терористичні ракетні удари по території України.

Аеродром “Сольці”, розташований у Новгородській області, став об’єктом нападу цих безпілотників. Свідченням цього стало фото, яке з’явилося в мережі, і додаткове підтвердження надійшло від російського військового відомства :

За офіційним повідомленням російського Міністерства оборони, інцидент трапився 19 серпня близько 10 години. За цим же повідомленням, аеродром був підданий атаці з боку безпілотних апаратів, які були виявлені рашистами та “знищені” вогневою зброєю.

Ту-22М3 знищено: красномовне фото результату роботи невідомих дронів та важливі деталі

У квітні 2024 року українські далекобійні дрони били також по авіазаводу в Казані (КАПО), який є виробником стратегічних бомбардувальників типу Ту-22М3 і Ту-160.

У березні 2023 року КАПО “засвітив” черговий модернізований Ту-22М3М, викочений із заводських цехів. Але це був лише другий бомбардувальник цього типу за останні 5 років, інші дані по роботам над літаками типу Ту-22М3 на потужностях авіазаводу в Казані – відсутні.

Черговий модернізований Ту-22М3М для "ВКС РФ" на території Казанського авіазаводу, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Черговий модернізований Ту-22М3М для “ВКС РФ” на території Казанського авіазаводу, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел

 

При цьому цікаво, що рашисти заявляли доволі амбітні плани по розгортанню виробництва на потужностях КАПО. Наприклад, в грудні 2023 року стало відомо про план на майже всі Ту-22М3 поставити штангу дозаправки, яка дає політ на кілька годин. Водночас, тоді ж в грудні 2023 року стало відомо і про те, що РФ запланувала зробити 70 Ту-214 на заводі-виробнику Ту-160 і Ту-22М3, а план не виконується.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України