Соціологи стверджують, що міф про Санта-Клауса завдає шкоди дитячій психіці

міф про Санта Клауса

Австралійський соціолог Кеті Маккей стверджує, що новорічна казка про Санта-Клауса приносить дитячій психіці більше шкоди, ніж користі.

Виявивши, що такого героя не існує в природі, діти отримують психологічну травму і змушені переосмислювати свої життєві настанови.

Про це пише в четвер, 24 листопада, британська газета “Дейлі Телеграф” з посиланням на статтю доктора Маккей, опубліковану в науковому журналі “Ланцет”, присвяченому проблеми психіатрії.

На думку соціолога, шкідлива сама ідея істоти, який оцінює поведінку дітей у всьому світі і роздає подарунки за результатами цієї оцінки.

Маккей відзначає, що діти, які живуть у карликовій державі Науру, розташованому в південно-західній частині Тихого океану, прекрасно обходяться без цієї казки і відчувають себе щасливими.

Вона стверджує, що новорічна традиція відносно нова, і її неважко буде змінити. “Необов’язково позбавлятися від Санти, але треба зрозуміти, чому ви обираєте, чим він так важливий для вас і пояснити дітям, що таке брехня”, – заявила Маккей в інтерв’ю виданню.

Професор психології Крістофер Бойл, співавтор статті, передбачає, що батьки прагнуть зберегти міф про Санта-Клауса в рамках егоїстичного бажання відродити власне дитинство.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh