Авторські статтіЖиття

Соціологи стверджують, що міф про Санта-Клауса завдає шкоди дитячій психіці

міф про Санта Клауса
міф про Санта Клауса

Австралійський соціолог Кеті Маккей стверджує, що новорічна казка про Санта-Клауса приносить дитячій психіці більше шкоди, ніж користі.

Виявивши, що такого героя не існує в природі, діти отримують психологічну травму і змушені переосмислювати свої життєві настанови.

Про це пише в четвер, 24 листопада, британська газета “Дейлі Телеграф” з посиланням на статтю доктора Маккей, опубліковану в науковому журналі “Ланцет”, присвяченому проблеми психіатрії.

На думку соціолога, шкідлива сама ідея істоти, який оцінює поведінку дітей у всьому світі і роздає подарунки за результатами цієї оцінки.

Маккей відзначає, що діти, які живуть у карликовій державі Науру, розташованому в південно-західній частині Тихого океану, прекрасно обходяться без цієї казки і відчувають себе щасливими.

Вона стверджує, що новорічна традиція відносно нова, і її неважко буде змінити. “Необов’язково позбавлятися від Санти, але треба зрозуміти, чому ви обираєте, чим він так важливий для вас і пояснити дітям, що таке брехня”, – заявила Маккей в інтерв’ю виданню.

Професор психології Крістофер Бойл, співавтор статті, передбачає, що батьки прагнуть зберегти міф про Санта-Клауса в рамках егоїстичного бажання відродити власне дитинство.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.