Новини з Австрії

В Австрії соціал-демократи випереджають ÖVP вже на 11 відсотків

В останньому опитуванні (1 000 респондентів у період з 7 по 8 червня 2022 р.) політична партія SPÖ вже набрала 32 відсотки. Вперше за багато років партія Памели Ренді-Вагнер досягла такого явного відриву від ÖVP.

Підтримка партії Карла Нехаммера впала до 21 відсотка і відстає від SPÖ на одинадцять процентних пунктів (!), адже на минулих виборах до Національної ради 2019 року ÖVP набирала понад 37 відсотків, а SPÖ – трохи менше 21 відсотка.

Зелені перебувають у незмінно низьких дев’яти відсотках.

NEOS втрачають один процентний пункт, але все ж таки досягають для них важливих дванадцяти відсотків. Водночас соціал-демократи та NEOS вже мають 44 відсотки, а нинішня коаліція ÖVP та зелених становить лише 30 відсотків. Можлива ж коаліція “світлофора”, що складається зі SPÖ, Neos та Зелених, вже мала б колосальну більшість у 53 відсотки!

Сині завмерли на рівні 19 відсотків. Таким чином, другий тиждень поспіль вони нижчі за 20 відсотків. Теоретична коаліція ÖVP-FPÖ більше не зможе мати загальної більшості із 40 відсотками.

Що ще особливо сумно для ÖVP: згідно з опитуванням про канцлера, лідер SPÖ Памела Ренді-Вагнер вже майже на одному рівні з чинним канцлером Нехаммером, який набирає лише 19 відсотків.

Лідера FPÖ Герберта Кікля вважають найкращим канцлером дванадцять відсотків (плюс один процентний пункт порівняно з останнім опитуванням). Сім відсотків сказали це про боса Neos Беат Майнл-Райзінгер, і тільки п’ять відсотків думають так про нинішнього віце-канцлера від Зелених Вернера Коглера.

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України