Авторські статті

Смолій: Бюджет “розвитку” до ІІ читання – де-факто нічого не змінилося

Уряд презентував “доопорацьований” проект бюджету на 2020 рік, який піде до Верховної Ради на друге читання. Чи подолає він епоху бідності? Чи зміниться щось в житті українців і чи нарешті будуть виконані обіцянки нової влади?

1. Чи не найголовніша сфера нашої держави – Безпеки та оборона. Уряд індикує про нібото зростання витрат і навіть називає їх рекордними. + 14 млрд гривень до цьогорічних витрат. Проте, 28 млрд йде на РНБО, що на 128 разів більше ніж в минулому році. Навіщо структурі, яка по суті не має бюджетовитратних завдань такі кошти? мабуть для того щоб хтось міг в ручному режимі витратити більше, 1 млрд доларів. Рішенням РНБО ще за часів Порошенка було ухвалене рішення, що бюджет оборони має становити не менеш 368 млрд, чого ми не бачимо в теперішньому проекті.

2. Збільшення витрат для вчителів, як не передбачалося, так і не передбачається. обіцяних 4000 євро не буде. Фінансування сільської медицини, про яку вже писав в огляді першого проекту, так і не буде.

3. Зменшення субсидіантів на 800 тисяч осіб і відповідно заяви голови НКРЕ про зростання вартості електроенергії найближчим часом. Аналогічне вже відбувається з тарифами на газ для промисловості та бізнесу,а отже відіб’ється і на громдаянах країни.

Цікавим ж ще один факт, який красномовно свідчить, що подоланням еопхи бідності і не пахне: вперше прогнозований дохід бюджету стане найменшим з 2014 року, і становитиме 6.28%. У минулі роки ця цифра коливалася від 12 до 37%.

Також у 2020 році Україна має віддати рекордну кількість боргів. Зважаючи на неможливість на цьому етапі отримання фінансової підтримки МВФ, це ставить під загрозу можливість виплати таких боргів.

Отже, ще раз переконуємося, що бюджет 2020 буде не “епохою подолання бідності”, а ще одним початком епохи великої брехні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України