Служба безпеки Чехії розповіла про діяльність спецслужб Росії

У звіті Служби безпеки Чехії за 2017 рік особливу увагу приділено Росії.

Автори звіту стверджують, що РФ продовжує використовувати співробітників спецслужб під дипломатичним прикриттям. «Російський дипломатичний корпус — головне джерело ризику для громадян Чехії з точки зору шансів зіткнутися з представником спецслужб. Політики і чиновники легковажно ставляться до такої загрози і мимоволі надають їм внутрішню інформацію», — йдеться в документи.

Чеські спецслужб кажуть про гібридної загрозу з боку Росії, яка використовує для неї пам’ятні військові акції, організовану злочинність, корупцію, відкритий шпигунство, економіку, а свободою, разом слова РФ зловживає в інформаційній війні.

«Гібридна війна ведеться на багатьох напрямах, її мета — викликати хаос або відволікти суспільство від якої-небудь проблеми. Але головним метою залишається послаблення НАТО і ЄС зсередини, в тому числі шляхом ослаблення окремих держав», — підкреслюється в звіті.

На думку його авторів, більшість дезінформаційних сайтів чеською мовою створені громадянами Чехії, які щиро виступають проти ЄС, НАТО, ліберальних цінностей і так далі. Сайти діють у рамках закону і свободи слова, але Росія може використовувати їх зміст для своєї пропаганди.

Сколько стоит отправить посылку до Китая – прочитайте в нашей статье

У звіті стверджується, що небезпеку становлять російські інвестори, які є колишніми або діючими співробітниками спецслужб. Вони ховаються за чеськими підставними особами або офшорами і прагнуть отримати держзамовлення, в тому числі в оборонній сфері. Вони нерідко працевлаштовують менеджерів, які раніше фігурували в корупційних скандалах.

В якості прикладу хакерських атак з боку Росії, наводитися серія атак на електронну пошту співробітників міністерства закордонних справ Чехії. Були зламані електронні адреси близько 150 чиновників, хакери заволоділи інформацією з листів і вкладеними файлами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh