Авторські статтіДіаспора

Служба безпеки Чехії розповіла про діяльність спецслужб Росії

У звіті Служби безпеки Чехії за 2017 рік особливу увагу приділено Росії.

Автори звіту стверджують, що РФ продовжує використовувати співробітників спецслужб під дипломатичним прикриттям. «Російський дипломатичний корпус — головне джерело ризику для громадян Чехії з точки зору шансів зіткнутися з представником спецслужб. Політики і чиновники легковажно ставляться до такої загрози і мимоволі надають їм внутрішню інформацію», — йдеться в документи.

Чеські спецслужб кажуть про гібридної загрозу з боку Росії, яка використовує для неї пам’ятні військові акції, організовану злочинність, корупцію, відкритий шпигунство, економіку, а свободою, разом слова РФ зловживає в інформаційній війні.

«Гібридна війна ведеться на багатьох напрямах, її мета — викликати хаос або відволікти суспільство від якої-небудь проблеми. Але головним метою залишається послаблення НАТО і ЄС зсередини, в тому числі шляхом ослаблення окремих держав», — підкреслюється в звіті.

На думку його авторів, більшість дезінформаційних сайтів чеською мовою створені громадянами Чехії, які щиро виступають проти ЄС, НАТО, ліберальних цінностей і так далі. Сайти діють у рамках закону і свободи слова, але Росія може використовувати їх зміст для своєї пропаганди.

Сколько стоит отправить посылку до Китая – прочитайте в нашей статье

У звіті стверджується, що небезпеку становлять російські інвестори, які є колишніми або діючими співробітниками спецслужб. Вони ховаються за чеськими підставними особами або офшорами і прагнуть отримати держзамовлення, в тому числі в оборонній сфері. Вони нерідко працевлаштовують менеджерів, які раніше фігурували в корупційних скандалах.

В якості прикладу хакерських атак з боку Росії, наводитися серія атак на електронну пошту співробітників міністерства закордонних справ Чехії. Були зламані електронні адреси близько 150 чиновників, хакери заволоділи інформацією з листів і вкладеними файлами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.