“Слуги” хочуть збільшити ціни на нотаріальні послуги у 300 разів

Українцям, які планують скласти заповіт, варто поквапитись, адже законопроєктом, який вже зареєстровано в парламенті, передбачається суттєве підвищення вартості нотаріальних послуг.

Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді взяти за основу проект Закону України № 3236-1 «Про внесення змін до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито». Автором законопроекту став голова Комітету Данило Гетманцев.

Зміни можуть набути чинності вже з 1 липня 2020 року.  Про це повідомляє Судово-юридична газета України.

В Україні заповіти та доручення та інші нотаріальні послуги подорожчають у 300 разів. Зміни можуть набути чинності вже з 1 липня 2020 року. Законопроектом пропонується суттєво збільшити розміри ставок державного мита на деякі нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

Нові ціни на послуги нотаріуса у 2020 році складатимуть:

– заповітів (у 300 разів – з 0,05 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян); -доручень на право користування і розпорядження майном, крім транспортних засобів (у 150 – 300 разів – з 0,03 до 10 НМДГ, коли передається дітям, одному з подружжя, батькам, і з 0,1 до 15 НМДГ, коли передається іншим громадянам);

– доручень на право користування і розпорядження транспортними засобами (у 50-100 разів – з 0,1 до 10 НМДГ, коли передається дітям, одному з подружжя, батькам, і з 0,3 до 15 НМДГ, коли передається іншим громадянам); вірності копій документів та витягів із них (у 100 разів – з 0,01 до 1 НМДГ за кожну сторінку);

– справжності кожного підпису на документах (у 500 разів – з 0,02 до 10 НМДГ за кожний документ).

Крім того, за передачу заяв громадян, державних установ, підприємств та організацій іншим громадянам, державним установам, підприємствам і організаціям держмито збільшиться у 17 разів – з 0,03 до 0,5 НМДГ, а за видачу дублікатів нотаріально посвідчених документів – у 167 разів (з 0,03 до 5 НМДГ).

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh