Економіка

Словенія готова виділити до 5 млн євро грантових коштів на відбудову України

Словенія готова виділити до 5 млн євро грантових коштів на відбудову інфраструктурних об’єктів України.

Про це йшлося на зустрічі словенської делегації з головою агентства відновлення Мустафою Найємом та заступницею міністра інфраструктури Анною Юрченко, передає пресслужба українського міністерства.

“Проєкти відбудови можуть бути подані до центру міжнародного співробітництва та розвитку Словенії (CMSR). Грантові кошти покриватимуть до 50 % вартості проєкту”, – йдеться в повідомленні.

За словами Найєма, пріоритетом є відбудова максимальної кількості пошкоджених інфраструктурних об’єктів для “надання базових послуг населенню у всіх регіонах України”.

«З початку широкомасштабної війни Словенія надала Україні вже 4,3 млн євро гуманітарної допомоги й ще 1 млн євро на фінансування гуманітарної ініціативи “Grain from Ukraine”. Це найбільша гуманітарна допомога Словенії за останнє десятиліття», – прокоментувала заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Анна Юрченко.

Як повідомлялося раніше, у липні 2023 року Словенія ухвалила рішення про допомогу Україні на гуманітарне розмінування на загальну суму 1,5 млн євро.

Зокрема, міністерство закордонних та європейських справ (МЗС) Словенії у 2022 році виділило Україні 3,46 млн євро бюджетних коштів на гуманітарну, матеріальну допомогу та розвиток, а у 2023 році очікується виділення до 6,14 млн євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України