Авторські статтіДіаспора

Словаччина спрощує працевлаштування мігрантів не з країн ЄС

Словаччина спрощує працевлаштування іноземців не з держав ЄС, спрощені процедури діють для десятків спеціальностей.

Рекордно низький рівень безробіття в багатьох регіонах Словаччини змусив владу шукати робочу силу за межами Євросоюзу. В основному, нестача робочих рук відчувається у Західній Словаччині. Наприклад, у Братиславі спрощене працевлаштування поширюється на 70 спеціальностей.

Як правило, словацьким фірмам і компаніям потрібні представники робочих спеціальностей, машинобудівники, робочі автозаводів, лікарі, будівельники, водії вантажівок, автобусів, тролейбусів, фахівці з електротехніки.

Серед іноземних робітників, працевлаштованих у Словаччині та не мають паспортів ЄС, лідирують українці і серби. Всього за даними на кінець квітня в Словаччині працювали 53.690 іноземців, більшість з них походять з країн ЄС.

Як повідомляє сайт Finance.cz, явились в місті у рівень безробіття в Словаччині знизився до 5,37 %, це рекордний показник за всю новітню історію країни. Управління з працевлаштування зареєстрували 81 тис. вільних вакансій.

Нагадаємо, уряд Чехії ухвалив рішення змінити програму працевлаштування кваліфікованих сербів Re?imu Srbsko і дати можливість взяти на роботу до 3 тис. громадян Сербії.

Раніше уряд Чехії в два рази збільшив квоти на працевлаштування українців. Нова квота становить майже 20 тис. осіб на рік.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.