Право

Слідчий з Донеччини Олексій Черепанов подолав дистанцію в 100 км

Чи може бігун-любитель без спеціальної підготовки здолати ультрамарафон? Олексій Черепанов кинув собі виклик і довів: якщо є мета, для людини немає нічого неможливого. Першу в житті стокілометрівку поліцейський пробіг майже за десять годин та фінішував 32-м з 90 учасників Kyiv Ultramarathon-2020. Забіг ускладнила злива, однак жодні випробування не завадили Олексію увійти в історію поліції Донеччини як перший ультрамарафонець.

Слідчий з Донеччини Олексій Черепанов подолав дистанцію в 100 км

Олексій Черепанов є переселенцем з тимчасово окупованого Донецька і працює слідчим у слідчому управлінні поліції Донецької області, де розслідує тяжкі та особливо тяжкі злочини. Окрім роботи, у поліцейського є ще одна пристрасть – спорт. Він грає у футбол, займається фітнесом, але найбільше полюбляє бігати. З юних років хлопець завів одну корисну звичку: щодня, у будь-яку погоду він має пробігти кілометр.

У 2017 році Олексій без підготовки спробував себе у напівмарафоні в Маріуполі (понад 21 км) – і «загорівся» цим. А наступного року отримав серйозну травму ноги. Однак місяці реабілітації та поради лікарів відмовитися від навантажень не стали на заваді мрії.

Поліцейський надихався досягненнями легенди ультрамарафонського бігу Діна Карназеса (США), який серед інших рекордів пробіг понад 200 км у 50-градусну спеку.

«За прикладом цього спортсмена я відзначив своє 30-річчя забігом на 30 км. Мені завжди було цікаво випробувати себе, свою витривалість. На що я здатен? Чи зможу більше? В улюбленій справі, будь то робота або спорт, я відчуваю потребу долати себе, йти вперед, досягати чогось нового – не заради звань або кубків, а щоб сказати собі «Я це можу», – зізнається слідчий.

Це було друге тренування Олексія в бігу на довгі дистанції. Хлопець пробіг по піщаному пляжу з Маріуполя до Білосарайської Коси, виконавши завдання із «зірочкою», та пішки повернувся до Маріуполя, прогулюючись пляжем.

Коли Олексій Черепанов записався на ультрамарафон в Києві, друзі сказали: «Ти божевільний». На змаганнях можна було обрати дистанцію в 30, 50 або 100 км, а поліцейський одразу пішов «ва-банк». Він брав участь у кросі від фізкультурно-спортивного товариства «Динамо».

Учасники «стокілометрівки» стартували проти ночі на Трухановому острові. Довжина одного кола, який долали спортсмени, сягала 7,2 км, і таких кругів було 14(!). Траса не плоска – з підйомом, а половину дистанції поліцейському довелося бігти під дощем, у наскрізь мокрому одязі і кросівках.

І хоча на забіг давали 14 годин, Олексій фінішував трохи менше ніж за десять годин – на рівні з бігунами, що тренувалися роками і вже мають чималий марафонський досвід. Але для цього у фіналі правоохоронцю довелося «включити режим форсажу». Варто відзначити, що до фінішу дісталися лише 90 бігунів зі 145, решта зійшли з дистанції.

За словами колег, такий саме цілеспрямований та вимогливий до себе капітан поліції і в роботі: труднощі в розкритті заплутаного вбивства або цинічного розбою Олексія тільки підштовхують і він не зупиниться, доки не спрямує кримінальне провадження до суду.

Слідчий гідно представив поліцію Донеччини на престижних змаганнях та привіз додому медаль ультрамарафонця. Щойно повернувшись з виснажливих змагань, Олексій Черепанов вже мріє про підкорення нових вершин.

«Наступна мета – 200 км. Хочеться поборотися за титул «Залізної людини» – це складний крос на Одеському марафоні. Маю надію, що колись і мій приклад надихатиме молодь займатися спортом і перемагати, бути сильними і служити в поліції, щоб захищати інших», – відзначив поліцейський.

Вітаємо Олексія та бажаємо йому нових досягнень!

Відділ комунікації

поліції Донецької області

Поліція України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України