Право

Слідчі поліції Криму повідомили про підозру експрацівнику СБУ за нелегальне ув’язнення та катування місцевого мешканця

Фігурант, який нині є працівником російської ФСБ в Автономній Республіці Крим, спільно з групою осіб під тортурами змусили потерпілого визнати провину  у злочинах,  які він начебто вчиняв. А саме – у незаконному придбанні, зберіганні набоїв та боєприпасів та розповсюдженні в мережі Інтернет екстремістських матеріалів.

Із заявою про нанесення тортур потерпілий звернувся до поліції після того, як виїхав на материкову територію країни. З’ясувалося, що група осіб шляхом обману посадили 34-річного чоловіка в автомобіль, де одягнули мішок на голову. 

У невідомому приміщенні зловмисники катували чоловіка, аби той визнав себе винним у незаконному придбанні, зберіганні патронів і  боєприпасів та розповсюдженні в мережі Інтернет екстремістських матеріалів. Потерпілого били по голові, його руки та ноги при цьому були зв’язані скотчем. Застосовували електричний струм, щоразу посилюючи напругу. В результаті чоловік втрачав свідомість. Зловмисники приводили його до тями за допомогою медичних препаратів і продовжували бити. 

Після нанесення численних побоїв, мордування, посягання на статеву недоторканість потерпілий погодився визнати свою вину в злочинах, яких він не вчиняв. Також зловмисники змусили  його підписати «протоколи слідчих дій», записали на відео зізнання у вчиненні злочинів та погодження співпрацювати з ФСБ РФ. 

Як повідомив начальник ГУНП в АР Крим та м. Севастополі  Віталій Стрижак, наразі слідчі під процесуальним керівництвом прокуратури Автономної Республіки Крим провели всі необхідні слідчі дії з потерпілим та експертні дослідження. 

В ході слідства правоохоронці встановили причетність до скоєння злочину 44-річного колишнього працівника СБУ, який наразі працює в ФСБ. Йому повідомлено про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України, тобто у порушенні законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і виразилось у порушенні вимог ст. 147 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни, а саме – нелегальне ув’язнення та спричинення тортур.

Санкцією статті передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Управління комунікації
Національної поліції України 
(за матеріалами ГУНП в АРК та м. Севастополі)

Поліція України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України